ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Facebook blokuje rosyjskie media na całym świecie

Facebook ma problem z nazwą Meta – ta już była zajęta

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Meta Company — nie mylić z niedawno ogłoszonym rebrandingiem Facebooka — opublikowała list dotyczący zmiany nazwy tej drugiej firmy, oskarżając giganta mediów społecznościowych o naruszenie znaku towarowego. Według Meta Company z siedzibą w Chicago firma odrzuciła oferty Facebooka, ale mimo to ten i bez tego zmienił nazwę. 

Meta oskarża Facebooka

Meta oskarża Facebooka

Wkrótce po ogłoszeniu rebrandingu dość szybko wyszło na jaw, że istnieją firmy o nazwie Meta i że mogą one mieć pewne problemy z dużą zmianą. Istnieje, na przykład, firma z siedzibą w Arizonie o nazwie Meta PC, która chciała się dogadać z Facebookiem. Jednak Meta Company nie jest tak skora do współpracy. W długim liście opublikowanym na stronie internetowej firmy jej szef stwierdził, że prawnicy Facebooka złożyli wcześniej propozycję zakupu, ta jednak została odrzucona:

20 października 2021 roku, podczas rozmowy telefonicznej z prawnikami Facebooka, odrzuciliśmy ich niską ofertę i podtrzymaliśmy nasze wymagania. W tym momencie założyliśmy, że to Facebook i zidentyfikowaliśmy ich podczas rozmowy. Adwokat reprezentujący Facebook zadeklarował, że uszanuje nasze dotychczasowe prawo i rejestrację. 28 października 2021 roku, Facebook zdecydował się na naruszenie znaku towarowego i nazwanie się Meta.

Zobacz też: Nowe typy danych w Microsoft Excel – usprawnią Twoją pracę w biurze

Następnie zarzucił Facebookowi, że jest firmą, która nie dotrzymuje słowa i jest zafiksowana na punkcie dominacji. Meta Company rozpoczęła działania prawne przeciwko Facebookowi. Jednym z argumentów jest to, że właściciel firmy nie chce, aby była ona kojarzona z serwisem społecznościowym, który ostatnio nie cieszy się najlepszą sławą. Dlatego też chce prawnie wymusić zmianę nazwy na dotychczasowym Facebooku.

Źródło: SlashGear

Sprawdź najnowsze wpisy