ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Snapdragon 898 w prototypowym smartfonie

Snapdragon 898 przyłapany w prototypowym smartfonie – jest moc

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Qualcomm prawdopodobnie ogłosi następny flagowy procesor podczas grudniowej imprezy Tech Summit. Układ, który będzie następcą Snapdragona 888 jest obecnie określany jako Snapdragon 898, jednak jego ostateczna nazwa może być zupełnie inna. Co ciekawe sam układ już jest gotowy i nawet trafił do pierwszego, chociaż prototypowego urządzenia. Jego zdjęciami właśnie podzielił się Digital Chat Station.

Snapdragon 898 w prototypowym smartfonie

Snapdragon 898 w prototypowym smartfonie

Zdjęcie pokazuje telefon z uruchomioną aplikacją Device Info HW. Przy okazji też potwierdza niektóre z kluczowych szczegółów na temat nadchodzącego układu. Numer modelu tego układu to sm8450. SoC posiada architekturę tri-cluster z rdzeniem Cortex X2 pracującym z częstotliwością 3,0 GHz. Towarzyszą mu trzy rdzenie Cortex-A710 pracujące z częstotliwością 2,5 Ghz, oraz cztery energooszczędne rdzenie Cortex-A510 taktowane zegarem 1,79 GHz. Za grafikę odpowiedzialny jest układ graficzny Adreno 730. Chociaż nie jest to wymienione w zrzuty ekranu, plotki donoszą, że zastosowanym modemem będzie Snapdragon X65 5G, który ma oferować do 10 Gbps prędkości pobierania.

Zobacz też: Już nie tylko Polacy – grami na Netflixie mogą cieszyć się wszyscy

Spójrzmy jednak także na sam smartfon. Nie ma słowa na temat nazwy urządzenia, które można zobaczyć na zrzucie ekranu. Jest ono wyposażone w smukłe ramki, ale jego górna konstrukcja nie jest wyraźnie widoczna. Najprawdopodobniej jest to urządzenie wyprodukowane przez Xiaomi lub Vivo. Są to bowiem dwie marki, które ściśle współpracują z Qualcommem w kwestii nowego flagowego układu.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy