Qualcomm Snapdragon 888+ 5G

Snapdragon 898 lub 895 przyłapany w testach vivo — co nas czeka?

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy

Druga połowa roku w pełni, a to oznacza coraz więcej premier. Zarówno tych dotyczących sprzętu, który poznamy bezpośrednio, jak i tych, które będą pojawiać się w wykorzystywanych przez nas urządzeniach. Qualcomm niewątpliwie już szykuje się do przedstawienia swojego flagowego układu nowej generacji. Następca Snapdragona 888 i 888+, co do którego nazwy jeszcze lepiej się nie określać, jest w trakcie testów u wielu producentów smartfonów. Niemniej to model vivo z tym układem został przyłapany w benchmarku GeekBench.

vivo już testuje nowy, flagowy układ Qualcomma, czyli Snapdragon 898 lub 895 w GeekBench

snapdragon 898 895 vivo geekbench qualcomm

Tajemniczy model vivo V2102A, który nie jesteśmy w stanie powiązać z żadnym znanym nam urządzeniem, przeszedł test wydajnościowy CPU w GeekBench. Jak możecie zobaczyć, wyniki nie są zbyt imponujące, bo też zapewne nie to miał pokazać ten benchmark. Wystarczy spojrzeć na bazową częstotliwość pracy. Niemniej my w ten sposób możemy dowiedzieć się, jak mniej więcej zostanie ułożony Snapdragon 895 lub 898. Otóż naturalnie powinniśmy spodziewać się grup rdzeni z gatunku big.LITTLE. Na samym szczycie ma zasiadać rdzeń ARM Cortex X2 Super Core (2,42 GHz). Pod nim ustawiają się trzy rdzenie Cortex A710 Power (2,17 GHz), a do najmniej wymagających zadań przeznaczono cztery rdzenie Cortex A510 (1,79 GHz). W wydaniu zmodyfikowanym przez Qualcomma najmocniejszy rdzeń X2 ma osiągać częstotliwość nawet 3,09 GHz. Całość ma zostać wyprodukowana w 4 nm procesie technologicznym przez Samsunga. Za grafikę będzie odpowiadać Adreno 730 GPU. Oczywiście nie zabraknie też modemu 5G (Snapdragon X65) i ulepszonych jednostek ISP (przetwarzanie obrazu) i NPU (sztuczna inteligencja). Składając to wszystko do jednego worka, spodziewajmy się o ~15% wyższej wydajności i o ~30% mniejszego zużycia energii.

Zobacz też: Forza Horizon 5 nabiera kształtów — Microsoft pokazał nowe materiały.

Na początku czekamy na premierę od Qualcomma, aby później poznawać pierwsze sprzęty z omawianym układem. Zapewne jeszcze chwilę będziemy musieli zaczekać, jeśli Amerykanie nie zmienili swojego planu wydawniczego. W zeszłym roku Snapdragon 888 ujrzał światło dzienne w grudniu. Czy jego następca wprowadzi jakąś rewolucję na rynku? Na razie na to się nie zapowiada.

Źródło: GSM Arena

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy