ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Steve Wozniak - iPhone 13 nie jest wyjątkowy

Steve Wozniak: iPhone 13 nie jest niczym wyjątkowym na tle poprzedników

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Sporo osób krytykuje Apple za to, że nowe iPhone z generacji na generację oferują niewielkie zmiany. Współzałożyciel Apple, Steve Wozniak, również podziela ten pogląd. Słynny inżynier i programista komputerowy wyraził swoje zdanie na temat iPhone 13, który jego zdaniem jest praktycznie identyczny z poprzednikiem, smartfona nie oferując żadnej istotnej nowości.

Steve Wozniak – iPhone 13 nie jest wyjątkowy

Steve Wozniak - iPhone 13 nie jest wyjątkowy

Najnowsza generacja iPhone rozpoczęła się we wrześniu i dostarczyła kilka poprawek względem poprzednika, w tym zwiększoną żywotność baterii, lepszy aparat i wydajniejszy procesor. Jednak Wozniak twierdzi, że to nie oznacza znacznej poprawy względem poprzednika. Jak sam powiedział:

Dostałem nowego iPhone, i naprawdę nie widzę tu większej różnicy, zwłaszcza że oprogramowanie, które jest w nim, znajduje się też w starszych modelach. Martwię się tylko o jego rozmiar.

Jeśli chodzi o komentarz Wozniaka na temat wielkości urządzenia, Apple sprawiło, że wszystkie modele iPhone 13 są grubsze i cięższe niż każdy wariant iPhone 12. Wciąż jednak trudno tu mówić o urządzeniach dużych lub ciężkich.

Zobacz też: Jaki smartfon do 1100 zł kupić w listopadzie? Oto 5 modeli, które warto wziąć pod uwagę!

Faktem jest to, że iPhone obecnie mocno odstaje od flagowej konkurencji. Nie znajdziemy w nim, chociażby ekranu 120 Hz, który w wyższej półce cenowej są już standardem, a i coraz częściej spotyka się go także w średniej. Poważnym brakiem jest także brak złącza USB-C, które jest popularne także w innych urządzeniach producenta. Warto jednak pamiętać, że dla wielu osób wyższym priorytetem od warstwy sprzętowej jest iOS, który zapewnia pełną kompatybilność z ich całym ekosystemem zbudowanym wokół urządzeń Apple.

Źródło: TechSpot

Sprawdź najnowsze wpisy