ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Wyszukiwarka Brave domyślna w przeglądarce Brave

Wyszukiwarka Brave trwale zintegrowana z przeglądarką – wielki krok dla prywatności

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Brave jakiś czas temu zaprezentowało swoją własną wyszukiwarkę. Teraz jednak staje się ona domyślna na kilku rynkach. I tak oto wyszukiwarka Brave  zastąpiła Google w USA, Wielkiej Brytanii i Kanadzie. Wypiera także DuckDuckGo w Niemczech i Qwant we Francji, a kolejne kraje zobaczą zmianę w ciągu następnych kilku miesięcy. Domyślnie Brave ma stać się dedykowaną wyszukiwarką w… Brave na całym świecie.

Wyszukiwarka Brave domyślna w przeglądarce Brave

Wyszukiwarka Brave domyślna w przeglądarce Brave

Zmiana domyślnych ustawień ma miejsce zarówno na komputerach osobistych, jak i w mobilnych wersjach przeglądarki na Androidzie i iOS. Jednak jeśli komuś wyszukiwarka Brave nie odpowiada, to z menu przeglądarki może przywrócić poprzednią. Czemu jednak ktoś miałby się zainteresować nową wyszukiwarką? Otóż jest ona reklamowana jako produkt anty-Google. Brave chwali się, że nie śledzi ona nas, naszej historii, czy kliknięć. Warto jednak pamiętać, że jej silnik wyszukiwania nie jest tak skuteczny, jak w przypadku wyszukiwarki Google.

Zobacz też: Huawei świetnie sobie radzi – firma wybuduje największy na świecie magazyn energii elektrycznej

Dlatego też Brave uruchomiło projekt Web Discovery, który pozwala ochotnikom na dostarczanie danych w celu poprawy ogólnej jakości wyszukiwarki. Funkcja jest anonimowa i sprawia, że dane są niepowiązane, co czyni je bezużytecznymi dla klientów reklam lub hakerów. Działa ona automatycznie podczas przeglądania stron. W ten sposób będą oni uczyć przeglądarkę tego, czego powinna szukać po wpisaniu danej frazy. I o ile sama idea brzmi świetnie, tak jeśli szukamy czegoś w sieci, to zwykle po to, aby to odnaleźć, a nie w celu nauki wyszukiwarki szukania treści. Możliwe jednak, że ta zbuduje wokół siebie małą społeczność, a potem… czas pokaże.

Źródło: Engadget

Sprawdź najnowsze wpisy