ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Huawei wyniki za 2021 rok

Huawei świetnie sobie radzi – firma wybuduje największy na świecie magazyn energii elektrycznej

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Podczas konferencji Huawei Digital Power’s Global Digital Power Summit 2021 w Dubaju, w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, wzięło udział ponad uczestników z 67 krajów. Szczyt miał na celu zainspirowanie do wspólnego działania na rzecz rozwoju niskoemisyjnego i inteligentnego społeczeństwa napędzanego technologią cyfrową, podczas gdy globalne priorytety to neutralność węglowa i odbudowa po pandemii.

Huawei wybuduje największy magazyn energii

Huawei wybuduje największy magazyn energii

Podczas szczytu, Huawei Digital Energy Technology i Shandong Electric Power Construction (SEPCO3) podpisały umowę dotyczącą projektu magazynowania energii w Nowym Mieście nad Morzem Czerwonym, zwanym także jako Neom. Huawei podał, że pojemność magazynowania energii w ramach projektu sięga aż 1300 MWh. Tym samym jest to największy projekt tego typu na świecie. Projekt ten jest jednym z kluczowych elementów saudyjskiego planu Wizja 2030. Plan ten stanowi strategiczne ramy, których celem jest zmniejszenie zależności kraju od ropy naftowej, dywersyfikacja gospodarki oraz rozwój sektorów usług publicznych, takich jak zdrowie, edukacja, infrastruktura, rekreacja i turystyka.

Zobacz też: Rozpoznawanie twarzy jako metoda płatności za posiłek w szkole

Głównym deweloperem projektu jest ACWA Power, a wykonawcą EPC – SEPCO3. Neom, znajduje się na wybrzeżu Morza Czerwonego, a Arabia Saudyjska dąży do tego, aby całe zapotrzebowanie miasta na energię było zaspokajane wyłącznie przez odnawialne źródła energii. No dobrze, ale od kiedy to Huawei zajmuje się energetyką? Otóż od niedawna. Firma Huawei Digital Energy Technology została założona dopiero 7 czerwca 2021 roku. Jej celem jest uniezależnienie się od rynku smartfonów i budowy sieci, które są mocno obciążone przez sankcje USA.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy