ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Połączenie Raspberry Pi i LEGO

Raspberry Pi i klocki LEGO? Od teraz ich połączenie będzie banalnie proste

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Fundacja Raspberry Pi ogłosiła współpracę z Lego Education, której celem jest zwiększenie wpływu i zasięgu nauk ścisłych. Pierwszy potomek tej współpracy jest Raspberry Pi Build HAT, który co ciekawe sam w sobie zawiera mikro kontroler znany z Raspberry Pi Pico. Podłącza się go do bardziej klasycznego Raspberry Pi za pomocą 40-pinowego gniazda GPIO  i może on kontrolować do czterech czujników i silników Lego Technic z portfolio Lego Education SPIKE.

Połączenie Raspberry Pi i LEGO

Połączenie Raspberry Pi i LEGO

Fundacja powiedziała, że nowy HAT działa ze wszystkimi płytkami Raspberry Pi wyposażonymi w 40-pinowe gniazdo GPIO, w tym Raspberry Pi Zero i Raspberry Pi 4. A jeśli ktoś jest gotów użyć kabla taśmowego lub innego urządzenia przedłużającego, może być również używany z Raspberry Pi 400, co jednak miałoby niewiele sensu podczas konstrukcji robotów. Build HAT został zaprojektowany tak, aby wszystkie jego komponenty znajdowały się na spodzie, zwalniając miejsce na górze dla klocków. Dodatkowe podkładki dystansowe mogą być użyte, aby zapewnić dobre dopasowanie, pozostawiając miejsce na dostęp do niewykorzystanych pinów GPIO, co pozwoli na dodatkowe rozwinięcie projektu o komponenty nieklockowe.

Zobacz też: Nowy MacBook Pro pokazany – to trochę powrót do przeszłości

Fundament posiada także nowy zasilacz do sparowania z Build HAT, dzięki czemu można łatwo wykorzystać takie rzeczy jak silniki bez dodatkowych kabli zasilających. Cały zestaw, czyli nowy HAT i zasilacz mają razem kosztować 40 USD, czyli około 160 złotych. FundacjaRaspberry Pi dodatkowo stworzyła bibliotekę Pythona dla Build HAT, aby znacznie ułatwić pracę nad projektem.

Źródło: TechSpot

Sprawdź najnowsze wpisy