ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
realme Smart Cam 360°

Kamera realme Smart Cam 360° trafia do Polski – co oferuje i ile kosztuje?

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Nowa kamera realme Smart Cam 360° trafiła właśnie do Polski. Tym samym producent rozszerza swoje portfolio o kolejny produkt AIoT. Ten może zaciekawić osoby, które chcą zadbać o większe bezpieczeństwo swojego domu. Kamery służące do monitoringu to coraz popularniejsze rozwiązanie i nie dziwne, że realme także ma taką w swoim katalogu produktów.

realme Smart Cam 360°

realme Smart Cam 360°

Producent ma już w swojej ofercie m.in. Smart Bulb (żarówka) czy inteligentny odkurzacz. Wprawdzie dalej produktów AIoT nie ma tak dużo, jak w Chinach, to realme nie ustaje w ich wprowadzaniu do Polski. Teraz przyszła pora na kamerę do monitoringu, która oczywiście może być zarządzana z poziomu smartfona. realme Smart Cam 360° ma też spore możliwości, jak na tego rodzaju sprzęt. Pole widzenia w pionie to 110 stopni, a w poziomie prawie 360 stopni. Pracę sprzętu wspomagają algorytmy, które odpowiadają za jakoś obrazu i mają niwelować efekt zniekształceń na krawędzi obrazu.

Kamera łączy się ze smartfonem z wykorzystaniem realme Link, czyli aplikacji stworzonej przez producenta do jego produktów AIoT. realme Smart Cam 360° potrafi także wykrywać ruch i rozpoznawać, czy to postać ludzka czy np. zwierzę. Jest też w stanie śledzić postać i przesyłać na smartfona odpowiednie powiadomienia. Jeżeli chodzi o specyfikację, to sprzęt rejestruje obraz w jakości Full HD (1080p) i wyposażony został we wzmacniacz sygnału Wi-Fi. To może być przydatne, jeżeli planujemy umieścić kilka kamer, bo wtedy te mogą działać jako repeater.

Zobacz też: Jak wyglądają plany Facebooka w sprawie… wycieków?

W ciemnościach realme Smart Cam 360° korzysta z podczerwieni i ma oferować widoczność do 10 metrów. Kamera korzystać może także z kart microSD (do 128 GB), a nagrania mają być szyfrowane. Urządzenie waży około 190 gramów, a wyceniono je w Polsce na 229 złotych. Kamera do kupienia jest na stronach realme (sklep-realme.pl oraz realmeshop.pl).

Źródło: realme informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy