ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
AppGallery

mojePZU mobile zintegrowane z HMS – AppGallery się powiększa

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Aplikacja mojePZU mobile doczekała się pełnej integracji z Huawei Mobile Services. To dobra wiadomość dla posiadaczy nowszych smartfonów i tabletów Huawei, które nie mają już dostępu do usług Google. To całkiem spora grupa urządzeń oraz użytkowników, ale stale rozwijające się AppGallery pokazuje, że jest im coraz łatwiej.

Aplikacja mojePZU mobile zintegrowana z HMS

MojePZU AppGallery HMS

Aplikacja mojePZU mobile pojawiła się w AppGallery w maju tego roku. Jednak dopiero teraz doczekała się integracji z Huawei Mobile Services. Oznacza to, że posiadacze takich sprzętów jak smartfony z serii Mate 40, P40 i Mate 30, modele Y6p, Y5p i P smart 2021 oraz Mate Xs mogą już korzystać w pełni z aplikacji. mojePZU pozwala m.in. zgłosić szkodę czy sprawdzić jej status. Za pośrednictwem aplikacji można kupić niektóre ubezpieczenia majątkowe czy inwestować oszczędności.

Grupa Kapitałowa Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń SA (Grupa PZU) to największa instytucja finansowa w Europie Środkowo-Wschodniej. Działa w pięciu krajach: w Polsce, Estonii, na Litwie, Łotwie i Ukrainie, a jej skonsolidowane aktywa sięgają 380 mld zł. Na czele Grupy stoi PZU SA, którego tradycje sięgają roku 1803, kiedy na ziemiach polskich powstało pierwsze towarzystwo ubezpieczeniowe. Tylko w Polsce Grupa PZU ma ok. 22 mln klientów. Jest liderem rynku ubezpieczeniowego oraz znajduje się w ścisłej czołówce na rynkach usług bankowych, inwestycyjnych i opieki zdrowotnej. Marka PZU należy też do najlepiej rozpoznawalnych, znanych praktycznie każdemu Polakowi. Od 2010 roku PZU SA jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie i od momentu debiutu znajduje się w indeksie WIG20. Od roku 2019 wchodzi także w skład indeksu zrównoważonego rozwoju WIG-ESG.

Huawei informacja prasowa

Zobacz też: Oferta PS Plus na październik 2021 – mocne tytuły dla subskrybentów.

Widać, że AppGallery rośnie w siłę. Ostatnio pisaliśmy dla Was o tym, że integracji z HMS doczekała się także aplikacja Alior Mobile.

Źródło: Huawei informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy