ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
AppGallery

Alior Mobile zintegrowana z Huawei Mobile Services – AppGallery wzbogaca się o kolejną aplikację

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Alior Mobile to już kolejna aplikacja bankowa, która doczekała się pełnej integracji z Huawei Mobile Services. Oznacza to, że posiadacze praktycznie każdego smartfona i tabletu z logo Huawei, mogą już z tej aplikacji korzystać do woli. Sama aplikacja Alior Mobile dostępna była w AppGallery od grudnia zeszłego roku, więc użytkownicy na taką integrację musieli sporo poczekać, ale to na szczęście w końcu się wydarzyło.

Alior Mobile zintegrowana z Huawei Mobile Services

Alior Mobile w AppGallery

Od teraz aplikacja Alior Mobile dostępna będzie także na najnowszych sprzętach Huawei, które dostępne są w Polsce. Mowa tutaj o smartfonach z serii Mate 40, w tym Mate 40 Pro, telefony z serii P40 oraz Y – Y6p i Y5p, P smart 2021, smartfony z serii Mate 30 oraz Mate Xs. Jak widać, wybór jest dość spory. Oczywiście z Alior Mobile mogą także korzystać posiadacze starszych sprzętów, które działają jeszcze na GMS, a nie na HMS. Aplikacja Alior Mobile dostępna jest w języku polskim, ale także angielskim oraz rosyjskim. Pozwala na zarządzenia finansami z poziomu smartfona, ale także m.in. na płatności BLIK-iem za zakupy w sklepach stacjonarnych i internecie. Do tego dochodzą usługi pozabankowe, jak możliwość kupna biletów komunikacji miejskiej czy opłaty za przejazdy na autostradach.

Stale rozwijamy funkcjonalności dostępne w Alior Mobile i dostosowujemy je do wymagań użytkowników. Zależy nam, by aplikacja była jak najprostsza w obsłudze, a jednocześnie wspierała naszych klientów w ich codziennym życiu. Partnerstwo z producentami smartfonów daje taką możliwość. Cieszymy się, że teraz wszyscy użytkownicy telefonów Huawei będą mogli poznać zalety Alior Mobile.

Michał Targoński, dyrektor Działu Systemów Digital w Alior Banku

Zobacz też: HMS po dwóch latach – jak rozwinął się Huawei?

AppGallery stale się rozwija, a w sklepie Huawei jest już ponad 141 tysięcy różnego rodzaju aplikacji, które są zintegrowane z HMS. Ze sklepu ma korzystać około 550 milionów użytkowników miesięcznie.

Źródło: Huawei informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy