ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Samsung współpracuje z Teslą nad autonomiczną jazdą

Samsung może odpowiadać za przyszłość autonomicznej jazdy

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Samsung Electronics prowadzi rozmowy z Teslą na temat produkcji i projektowania następnej generacji procesorów autonomicznej jazdy. Mowa tu o układach wykorzystujących już kilkuletni, ale wciąż zaawansowany i dopracowany proces 7 nm. Tym samym autonomiczna jazda w nowych modelach Tesli będzie mogła się odbywać dzięki koreańskiej technologii — przynajmniej w zakresie obejmującym jednostkę centralną.

Samsung współpracuje z Teslą nad autonomiczną jazdą

Samsung współpracuje z Teslą nad autonomiczną jazdą

Raport, pochodzący z Korean Economic Daily, twierdzi, że obie firmy — Tesla i Samsung, omówiły projekt chipów wielokrotnie, a także wymieniły się prototypami procesorów dla nadchodzącego systemu samojezdnego Hardware 4 od Tesli. Tym samym współpraca między nimi jest już na naprawdę zaawansowanym etapie, chociaż kontrakt na produkcję układów wciąż nie został podpisany. Jednak jeśli do tego dojdzie, to Samsung będzie jedynym producentem takich układów dla Tesli. Warto podkreślić, że już teraz Koreańczycy produkują komputery Hardware 3 dla tej firmy motoryzacyjnej. 

Zobacz też: Jaki smartfon do 2000 zł kupić we wrześniu? Oto 5 najlepszych propozycji

Warto tu podkreślić, że Tesla zdecydowała się na proces 7 nm ze względu na jego dojrzałość i niezawodność. Mowa tu bowiem o systemie, którego ewentualny błąd mógłby doprowadzić nawet do katastrofy w ruchu lądowym. Podczas gdy harmonogram produkcji Hardware 4 nie jest jeszcze znany, to zakłada się, że trafi on na taśmę już za kilka miesięcy. Oczywiście wciąż to nie oznacza, że Tesla zezwoli na pozostawienie swojego autopilota samopas. To jednak może nie nastąpić nawet wtedy, gdy samochód będzie w pełni zdolny do autonomicznej jazdy.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy