Błąd autopilota Tesli w Chinach

Tesla ma problemy w Chinach – poważny błąd w oprogramowaniu setek tysięcy aut

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Producent pojazdów elektrycznych Tesla zdalnie zaktualizuje oprogramowanie Autopilota w około 285 tysiącach swoich samochodów w Chinach, aby zapobiec błędnemu włączeniu przez kierowców funkcji Autopilota podczas jazdy. Stało się to po tym, jak miejscowa agencja regulacyjna zbadała roszczenia dotyczące tego, że kierowcy nieumyślnie przełączają się na Autopilota podczas jazdy.

Błąd autopilota Tesli w Chinach

Błąd autopilota Tesli w Chinach

Zdalna aktualizacja jest rozumiana jako wpływająca zarówno na samochody wyprodukowane lokalnie, jak i te z zagranicy. Państwowy regulator uważa, że istnieją obawy dotyczące bezpieczeństwa, jeśli Autopilot nie zostanie naprawiony. Podkreśla przy tym, ze gdy ten włączy się przypadkowo, pojazd może gwałtownie przyspieszyć lub szybko zwolnić, co w konkretnych przypadkach może być nawet śmiertelne w skutkach. Na szczęście poprawka już istnieje i Tesla już od soboty rozpoczęła proces aktualizacji oprogramowania. Większość pojazdów dotkniętych problemem to lokalnie produkowane modele Model 3 i Model Y. Jednak 35 tysięcy importowanych Model 3 również zostanie zaktualizowanych.

Zobacz też: Kompas w głowie? Naukowcy lepiej rozumieją ptaki

Tesla czyni stałe postępy w penetracji chińskiego rynku, który jest prawdopodobnie największą szansą dla producenta aut elektrycznych. W ramach strategii chińskiej Tesla szybko zainwestowała w budowę fabryk na kontynencie, aby jej produkty pozostały konkurencyjne. Dyrektor generalny firmy, Elon Musk, już zasugerował, że Chiny są jej kolejnym największym rynkiem po USA. W kwietniu firma ogłosiła, że Stany Zjednoczone i Państwo Środka stanowiły około 70% jej przychodów.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy