iphone 13 premiera

Pojemność baterii serii iPhone 13 – jest więcej i lepiej, choć wartości są małe

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

Pojemność baterii w serii iPhone 13 przestała być tajemnicą, którą Apple ukrywało. Informacje o akumulatorach w nowych smartfonach nie pojawiają się na stronie internetowej producenta. Jednak zawsze po premierze takie informacje są już w sieci dostępne. Widać, że nowa seria smartfonów może poszczycić się większymi pojemnościami, ale czy to w ogóle ma znaczenie dla użytkownika?

Pojemność baterii w serii iPhone 13

iphone 13

Apple opublikowało pojemności baterii w nowych smartfonach na stronie Chemtrec i teraz można porównać je z zeszłorocznymi modelami. Na konferencji wspominano już, że nowe smartfony będą działały zauważalnie dłużej na jednym ładowaniu. Jednak nie podano wtedy żadnych wartości, a tych nie znajdziemy także na oficjalnej stronie Apple. Przechodząc jednak do rzeczy, tak prezentuje się pojemność baterii w poszczególnych smartfonach z serii iPhone 13.

  • iPhone 13 mini – 9,34 Wh (około 2438 mAh, wzrost o około 9%)
  • iPhone 13 – 12,41 Wh (około 3240 mAh, wzrost o około 15%)
  • iPhone 13 Pro – 11,97 Wh (około 3125 mAh, wzrost o około 11%)
  • iPhone 13 Pro Max – 16,75 Wh (około 4373 mAh, wzrost o około 18,5%)

Patrząc na powyższe wartości, można zacząć się zastanawiać, czy przypadkiem nie są one… za małe. Tutaj jednak trzeba wziąć pod uwagę to, że mniejszy akumulator przy odpowiednio dobrze zoptymalizowanym systemie, będzie działał odpowiednio długo. W przypadku smartfonów Apple tak właśnie się dzieje. Według producenta, najmniejszy z iPhone-ów, czyli iPhone 13 mini ma pozwalać na odtwarzanie wideo przez 17 godzin.

Zobacz też: iPhone 13 kontra iPhone 13 Pro – jakie są różnice?

Apple nie podaje pojemności baterii na swojej stronie z prostego powodu. Zwykłych użytkowników nie będzie to w ogóle obchodziło, bo tutaj ważne jest to, jak długo sprzęt będzie działał na jednym ładowaniu. Żadne numerki tego nie zmienią, ale teraz przynajmniej wiemy, co znajdzie się pod maską nowych smartfonów Apple.

Źródło: Chemtrec / 9to5Mac

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy