Luka w procesorach Apple

Microsoft potwierdza, że Windows 11 nie będzie wspierał procesorów Apple

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Microsoft właśnie potwierdził, że Windows 11 nie będzie wspierany na urządzeniach Apple M1. Wiadomość pochodzi z potwierdzenia podanego przez rzecznika amerykańskiego giganta technologicznego do The Register. Ponadto, raport ujawnił również, że firma nadal rozwija kod podglądowy dla Windows Insiders poprzez kanały Dev i Beta. Warto zauważyć, że niedawno zauważono maszynę wirtualną Windows 11 działającą na komputerze Mac M1, która napotkała problemy z kompatybilnością sprzętową i wyświetliła błąd na buildzie Windows Insider w kanale Dev.

Windows 11 nie dla Apple M1

Windows 11 nie dla Apple M1

The Register zapytał również Microsoft o plany na przyszłość dotyczące komputerów M1 Mac w Parallel Desktop. Firma jednak zaprzeczyła, żeby to było możliwe. Tymczasem, nawet uruchomienie Windowsa 11 bezpośrednio na sprzęcie Apple nie jest możliwe. Warto tu podkreślić, że nowy system Microsoftu jest jak najbardziej kompatybilny z układami ARM, więc teoretycznie nie powinno to stanowić większego problemu. Już teraz istnieje możliwość odpalenia jego testowych wersji nawet na urządzeniach tak słabych jak Raspberry Pi 4, więc nie chodzi tu nawet o czystą moc. Możliwe, że Microsoft celowo ogranicza możliwość uruchomiania swojego systemu na komputerach z autorskimi układami Apple.

Zobacz też: One UI 4.0 beta zmierza na Galaxy S21 – niektórzy szczęśliwcy już mogą skorzystać

Uruchamianie Windowsa w maszynie wirtualnej nie jest wcale rzadkim scenariuszem w świecie Apple. Możliwe, że Microsoft w ten sposób chce odciąć użytkowników systemu konkurencji od swoich zasobów, wymuszając na niektórych z nich zakup fizycznego urządzenia ze swoim systemem. Oczywiście to są jedynie spekulacje.

Źródło: The Register

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy