Samsung Galaxy S21 One UI 4.0 beta

One UI 4.0 beta zmierza na Galaxy S21 – niektórzy szczęśliwcy już mogą skorzystać

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

O ile poprzednia nakładka od Samsunga nie była zbyt dobrze oceniana przez producenta, tak One UI jest przez większość fanów marki cenione wyżej od czystego Androida. Dlatego też nadchodząca, już czwarta jej wersja budzi tak wielkie emocje. Użytkownicy Galaxy S21 w Korei mogą teraz wziąć udział w programie beta One UI 4.0 opartym na systemie Android 12 i doświadczyć nowych funkcji oraz odświeżonego wyglądu.

Samsung Galaxy S21 One UI 4.0 beta

Samsung Galaxy S21 One UI 4.0 beta

Oczywiście testy beta nie są jedynie źródłem nowszej wersji dla niecierpliwych. Uczestnicy programu beta są gorąco zachęcani do przekazywania opinii inżynierom oprogramowania Samsunga i pomocy w tworzeniu jak najlepszej wersji One UI. Warto to podkreślić, ponieważ wiele osób o tym zapomina i negatywnie ocenia dany produkt z powodu błędów, ignorując fakt, że testy beta są po to, aby je odnaleźć. Te natomiast należy zgłaszać przy pomocy aplikacji Samsung Members na Galaxy S21, Galaxy S21+ lub Galaxy S21 Ultra. Jak na razie flagowa seria 2021 jest jedyną, która została zaakceptowana w programie One UI 4.0 beta, ale kolejne modele mogą dołączyć przed końcem roku.

Zobacz też: Naukowcy stworzyli elastyczną pamięć – idealnie się sprawdzi w urządzeniach IoT

Nie wiadomo kiedy rozpoczną się testy beta na pozostałych rynkach, ani czy w ogóle do tego dojdzie. Producenci smartfonów starają się bowiem coraz mocniej ograniczać grupy testowe jedynie do aktywnych użytkowników po to, aby nie nadwyrężać swojej reputacji pogłoskami o wadach w swoich rozwiązaniach. Oczywiście można się spodziewać, że dość szybko znajdą się nieoficjalne sposoby na to, aby osoby z pozostałych rynków również mogły z niej skorzystać.

Źródło: Sammobile

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy