TikTok dominuje YouTube

YouTube staje się medium dla starych dziadów? TikTok wygrywa na coraz większej liczbie rynków

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Jeśli spojrzymy na średni miesięczny czas na użytkownika, to na rynkach takich jak USA i Wielka Brytania TikTok właśnie prześcignął YouTube. Rok 2020 przyczynił się do największego wzrostu wykorzystania aplikacji społecznościowych w historii. Warto również podkreślić, że to nie tylko dlatego, że użytkownicy chcieli oglądać filmy, siedząc w domu. 

TikTok dominuje YouTube

TikTok dominuje YouTube

Zgodnie z infografiką przedstawiającą dane zebrane przez App Annie, godziny spędzone w aplikacjach społecznościowych i komunikacyjnych znacznie wzrosły w pierwszej połowie roku 2020, a następnie były równie wysokie w drugiej połowie. Niewielki, ale znaczący spadek godzin spędzonych na aplikacjach społecznościowych i komunikatorach odnotowano w pierwszej połowie 2021 roku. Może to być spowodowane tym, że ludzie próbują wyjść na zewnątrz i bawić się po spędzeniu całego roku w kwarantannie z dala od przyjaciół i rodziny. To samo badanie wykazało znaczny wzrost liczby godzin spędzonych w 5 najlepszych aplikacjach społecznościowych przez użytkowników na całym świecie, chociaż warto podkreślić, że wyłączone z niego zostały Chiny. Między 2018 a 2019 rokiem Strumieniowanie na żywo przewyższyło kategorię zdjęć i nagrań, chociaż obydwie odnotowały ogromne wzrosty. 

Zobacz też: Facebook przeprasza za swoje AI, które opisało czarnoskórych jako „naczelne”

Wróćmy jednak do TikToka i YouTube. Ten pierwszy pobił serwis od Google aż o 60% w USA i UK, co wskazuje na nowy trend w krajach zachodu. Wiele również wskazuje na to, że odpowiadają za niego głównie osoby młodsze. To bardzo zła wiadomość dla Amerykanów. W końcu platforma, na której młodzież się wychowa, może być jej domyślną w przyszłości. Z drugiej jednak strony za czasów mojej młodości dominującym serwisem video w Polsce była Wrzuta, o której dziś już mało kto pamięta. To jednak inna sytuacja, ponieważ ten był popularny jedynie na lokalnym, polskim rynku, a nie globalnym.

Źródło: SlashSgear

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy