HP cyfrowe wykluczenie platforma

HP i Fundacja Media 3.0 chcą przeciwdziałać cyfrowemu wykluczeniu dzieci i młodzieży

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

HP Inc Polska oraz Fundacja Media 3.0 wspólnie planują uruchomienie specjalnej platformy internetowej. Ta ma częściowo przeciwdziałać cyfrowemu wykluczeniu dzieci oraz młodzieży, a także pomóc nauczycielom w rozwijaniu ich kompetencji. Tak, by nikt nie został „w tyle” w świecie, który nieustannie się zmienia i ewoluuje.

HP i Fundacja Media 3.0 – projekt przeciwdziałający cyfrowemu wykluczeniu

HP cyfrowe wykluczenie platforma

Platforma od HP Inc. i Fundacja Media 3.0 wystartuje 6 września pod nazwą Nowa Akademia. Edukacyjna platforma będzie ogólnodostępna i w 2021 roku może dotrzeć do nawet 100 000 użytkowników w całej Polsce. Nowa Akademia oferować będzie naukę w praktyczny i interaktywny sposób. Twórcy skupią się na takich tematach jak: ochrona środowiska i przedsiębiorczość dla młodych (w tym HP LIFE), umiejętności programowania, związek ICT ze zrównoważonym rozwojem, druk 3D, grywalizacja, start-upy cyfrowe i społeczne, czy praca z danymi w erze cyfrowej. Kiedy platforma wystartuje pojawi się także nowy hackathon, gdzie trzeba będzie stworzyć oprogramowanie związane z ochroną środowiska. Tak o nowej inicjatywie mówią jej pomysłodawcy.

Ogromnie zależy nam na tym, aby dzieci i młodzież miały dostęp do edukacji na najwyższym poziomie, a także żeby mogły osiągać jak najlepsze rezultaty w nauce. W HP głęboko wierzymy, że nowe technologie mogą im w tym pomóc, dlatego aktywnie walczymy z wykluczeniem cyfrowym. Ogłaszając nasze partnerstwo z Fundacją Media 3.0, jestem pewien, że dzięki tej współpracy zapewnimy program, który dostarczy im nie tylko wiedzy merytorycznej, ale i dobrej zabawy. Nabyte umiejętności z pewnością zaowocują w przyszłości.

Andrzej Sowiński, Dyrektor Zarządzający, HP Inc Polska.

Zobacz też: WhatsApp z nową funkcją, na którą wielu użytkowników czekało.

Naszą ambicją jest wspieranie nauczycieli w poszerzaniu dostępu do materiałów dydaktycznych, a tym samym pomoc młodym ludziom w rozwijaniu umiejętności niezbędnych w czasach edukacji online i na przyszłym rynku pracy. Razem z HP Inc. posiadamy doświadczenie, wiedzę i wszystkie niezbędne narzędzia, aby ten cel osiągnąć.

Łukasz Żyła, Prezes Fundacji Media 3.0.

Źródło: Informacja prasowa

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy