Wiele okien w Chrome na Androida

Chrome na Androida 12 będzie obsługiwał wiele okien

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Co prawda rozrost ekranów smartfonów już wyhamował, ale na rynku jest coraz więcej składanych urządzeń, a na horyzoncie majaczą już rozwijane. W ich przypadku powierzchnia robocza ekranu jest natomiast znacznie większa. Dodatkowo na rynku mamy jeszcze tablety, które już teraz oferują od 8 do nawet kilkunastu cali przekątnej przestrzeni roboczej. Pomimo tych zmian, aplikacje mobilne są nadal ograniczone do jednego okna. I nawet funkcja otwierania kilku programów w okach dostępna w niektórych nakładkach nie zawsze się tu sprawdza szczególnie dobrze.

Wiele okien w Chrome na Androida

Wiele okien w Chrome na Androida

Okazuje się jednak, że nadchodzi zmiana, a Chrome na Androida 12 jest jej początkiem. Otóż najpopularniejsza przeglądarka świata na smartfony pozwoli mieć otworzonych jednocześnie do 5 okien.  Zmiany w kodzie źródłowym Chromium i Androida, które wprowadziły flagę w wersji rozwojowej mobilnej przeglądarki, która włącza tę funkcję zauważyło nieocenione XDA. Po jej włączeniu użytkownicy będą mogli przenieść kartę do innego okna, tworząc oddzielną instancję Chrome.

Zobacz też: Promocja Samsunga: kupujesz tablet Galaxy S7 FE, klawiaturę dostajesz gratis

To właśnie funkcja wieloinstancyjności pozwoli na jednoczesne działanie do pięciu okien Chrome, czy to obok siebie w trybie podzielonego ekranu, czy nawet po prostu w tle. Każde okno może mieć tyle kart, na ile RAM pozwoli, a Android pokaże każde okno jako osobną uruchomioną aplikację. To prawie stawia Chrome dla Androida na tym samym poziomie, co jego wersja desktopowa pod względem wielozadaniowości. Użytkownicy tabletów będą wręcz wniebowzięci.

Źródło: XDA

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy