Windows na Steam Deck

Steam Deck wpłynie na wszystkich użytkowników platformy – może to nam wyjść na dobre

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Kiedy rozpocząłem budowę własnego UMPC do gier postawiłem na zestaw Windows 10 + Steam, chociaż do fanów platformy Valve nigdy nie należałem i większość gier mam z GOG-a. Wynika to jednak z prostej kwestii: tryb Big Picture. Jest to genialne UI, które świetnie się sprawdza przy sterowaniu częścią grową systemu operacyjnego jedynie przy pomocy pada. Nie da się jednak ukryć, że został on zaprojektowany z myślą o znacznie większych ekranach, wciąż jest jednak znacznie lepszą propozycją, niż interfejs Windowsa. Okazuje się jednak, że dla Steam to nieco za mało i cały wygląd systemu konsoli zostanie całkowicie przebudowany.

Interfejs Steam Deck zastąpi Big Picture

Interfejs Steam Deck zastąpi Big Picture

Co więcej, przebudowa ta obejmie aplikację Steam na PC. Tym samym nawet ci, którzy nie zamierzają kupić Steam Deck firmy Valve, mogą odczuć skutki jego pojawienia się na rynku. Moderator Valve, austinp_valve, potwierdził zmianę na forum społeczności Steam. Dodał, że firma nie wie dokładnie, kiedy nastąpi przeprowadzka.

Tak, zastępujemy Big Picture nowym UI z Deck. Nie mamy jednak jeszcze ETA, którym moglibyśmy się podzielić.

Zobacz też: Samsung Galaxy M21 2021 oficjalnie – zmian niewiele, cena niewielka

Zastąpienie niedocenianego trybu Big Picture będzie mile widziane przez większość użytkowników Steam. Zapowiedziany w 2011 roku i wydany w wersji beta 2012, został zaprojektowany, by dać PC-tom konsolowe UI ze wsparciem dla kontrolera przy podłączeniu do dużego telewizora. Tryb ten nie doczekał się znaczącego odświeżenia od czasu premiery. Przy okazji sprawia wrażenie dość ociężałego. Miejmy więc nadzieję, że będzie to zmiana na plus, która sprawdzi się i na małym ekranie UMPC, jak i na dużym telewizorze.

Źródło: TechSpot

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy