volkswagen android auto apple carplay mirrorlink

 

Android Auto to z pewnością kolejna platforma, za pomocą której Google będzie mierzyło się z Apple i ich CarPlay. Niemniej jednak już dzisiaj widać lekką przewagę dewelopera „Robocika”, ale mimo wszystko sporo producentów samochodów stara się łączyć oba te rozwiązania i tak też właśnie zrobił Volkswagen.

 

Android Auto można już w Stanach Zjednoczonych znaleźć chociażby w Hyundaiach, Chevroletach czy też Chryslerach. Oczywiście lista korporacji motoryzacyjnych jest długa i można ją znaleźć na stronie projektu (Klik!), ale oficjalnych zapowiedzi póki co jest wciąż mało. Jednak Volkswagen postanowił zapowiedzieć, że od przyszłego roku większość samochodów koncernu będzie wyposażone w system łączący Android Auto, Apple CarPlay oraz znane już od dłuższego czasu – autorskie i bardzo słabe – rozwiązanie w postaci MirrorLink. Oznacza to także, że nie tylko w samochodach VW będzie można ujrzeć nowy system multimedialnych synchronizujący się ze smartfonami, ale także w innych markach niemieckiej firmy: Skoda, Seat, Audi, Porsche itd.

 

Póki co zapowiedź dotyczy amerykańskiego rynku, ale Android Auto ma także trafić na Stary Kontynent. Niestety, ale póki co nie ma mowy o Polsce i najprawdopodobniej nasz język sprawi, że jeszcze poczekamy.

 

 

źródło: AndroidAuthority

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.