Sąd Rejonowy Gdańsk-Południe Facebook

Przepis na kurczaka od Sądu Rejonowego, czyli jak traci się dostęp do profilu na Facebooku

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

Sąd Rejonowy Gdańsk-Południe ma teraz mały problem, ponieważ profil prowadzony na Facebooku został przejęty. Nie wiadomo przez kogo i jak do tego doszło, ale teraz zamiast informacji dla petentów, można dowiedzieć się, jak zrobić kurczaka. To w sumie miło, bo takie przejęcie mogłoby się skończyć znacznie gorzej. Nie zmienia to jednak sytuacji Sądu Rejonowego Gdańsk-Południe, który ma teraz spory problem.

Sąd Rejonowy Gdańsk-Południe stracił profil na Facebooku

Sąd Rejonowy Gdańsk-Południe Facebook
Fot. Facebook

Wiele instytucji ma już swoje profile na najpopularniejszych platformach social mediowych. Tam można publikować ważne informacje (np. o zmienionych godzinach otwarcia) czy odpowiadać na niektóre pytania. Jednak trzeba uważać na to, co się klika i komu przyznaje się dostępy. To ważna lekcja, którą teraz z pokorą musi przyjąć Sąd Rejonowy Gdańsk-Południe. Profil na Facebooku od jakiegoś czasu publikuje bowiem treści, które z działaniem placówki mają niewiele wspólnego. Wprawdzie pracownicy muszą coś jeść, ale raczej nie powinno publikować się na takim profilu przepisów kulinarnych.

Wygląda na to, że przejęcia profilu dokonano w ciągu ostatnich kilku tygodni, a dziś opublikowano materiał o tym, jak przygotować… bakłażana. Facebook ponoć ignoruje zgłoszenia o przejęciu profilu, więc podobnych treści może pojawić się więcej. Sąd Rejonowy Gdańsk-Południe i tak miał „szczęście”, bo publikowane tam treści mogły być znacznie gorsze.

Zobacz też: Co wybrać – kartę czy abonament?

Sprawa przejęcia konta na Facebooku została zgłoszona do Prokuratury. Fanpage był prowadzony poza siecią sądu i z prywatnych komputerów i tel. komórkowych, treści udostępniane dotyczyły wyłącznie informacji o pracy sądu, nie zawierały informacji o stronach postępowania ani o prowadzonych sprawach, nie ma więc żadnego ryzyka zainfekowania czy wycieku danych z komputerów służbowych lub poczty sądowej. Pracownicy Sądu nie mają dostępu do Facebooka na komputerach służbowych. Nie wiemy, w jaki sposób doszło do przejęcia, ani kto tego dokonał. Nie jesteśmy w stanie tego ustalić, administracja Facebooka nie reaguje na nasze zgłoszenia. Najprawdopodobniej nie będziemy reaktywowali strony.

Aneta Konkel, Dyrektor Sądu Rejonowego Gdańsk-Południe w Gdańsku (dla Spider’s Web)

Źródło: Spider’s Web / Facebook

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy