Płynna soczewka LG

LG wciąż się troszczy o technologię w smartfonach – firma ma pomysł na innowacyjny obiektyw

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

LG Innotek i Corning wspólnie pracują nad nowym projektem. Współpraca między markami ma na celu badania nad nową technologią płynnej soczewki, która potencjalnie może przynieść korzyści dla aspektu fotograficznego smartfonów. Tym samym, mimo że Koreańczycy opuścili ten rynek, to i tak wciąż go rozwijają. Co więcej, dzięki temu, że ich rozwiązania będą teraz na sprzedaż, to ich innowacyjne pomysły staną się znacznie szerzej dostępne, niż do tej pory. Wróćmy jednak do płynnej soczewki.

Płynna soczewka LG

Płynna soczewka LG

Według raportu TheElec wiadomość ta pochodzi z dokumentacji patentowej, która została niedawno zauważona. Obie marki mają 50-50 udziałów w dziewięciu patentach, które są związane z technologią ciekłego obiektywu. Podstawowe technologie wymienione w tych patentach obejmują system ciekłej soczewki, jak kontrolować obiektyw aparatu, który posiada ciekłą soczewkę i obiektyw krzywizny zmieniających instrument. Płynny obiektyw ma soczewkę w kształcie worka winylowego z płynnym materiałem. Jest on w stanie zmieniać ostrość w zależności od krzywizny cieczy, która może być zmieniana za pomocą napięcia elektrycznego.

Zobacz też: [Recenzja] Audictus Aurora — niezły głośnik, choć kilka rzeczy można było zrobić lepiej

Mówiąc prościej, w przeciwieństwie do konwencjonalnego obiektywu, płynna soczewka nie musi się poruszać, aby kontrolować ogniskową. Umożliwiłoby to producentom smartfonów tworzenie cieńszych modułów aparatów, ponieważ płynna soczewka zmienia się zgodnie z wymaganiami i nie porusza się fizycznie. Nowa technologia może potencjalnie oferować szybsze i dokładniejsze zdolności ogniskowania, co jest przydatne w przechwytywaniu wideo. Z drugiej strony, technologia mogłaby również umożliwić producentom opracowanie lepszej stabilizacji dla aparatów, co z kolei doprowadziłoby do wyraźniejszych obrazów w słabym świetle. Co ciekawe, Huawei od pewnego czasu pracuje nad podobnym rozwiązaniem.

Źródło: TheElec

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy