Najwyraźniej Huawei ponownie naciska na innowacje w swojej nadchodzącej flagowej serii. Nowy raport sugeruje, że seria Huawei P50 będzie wyposażona w technologię płynnych obiektywów, których czas ustawiania ostrości ma wynosić zaledwie kilka milisekund. To oznacza istną rewolucję zarówno przy robieniu szybkich zdjęć, jak i nagrywania filmów. Oczywiście czy teoria i fakty będą szły ze sobą w parze, udowodnią testy.

Huawei P50 z płynnym obiektywem

Huawei P50 z płynnym obiektywem

Źródła uważają, że ta nowa technologia płynnych soczewek będzie masowo produkowana i komercjalizowana w przyszłym roku. Ponadto, nowe soczewki będą stosowane głównie w teleobiektywach. To oznacza, że nie wiadomo, czy zasilą one główny aparat urządzenia. Warto podkreślić, że Huawei pracuje nad tego typu rozwiązaniami już od dawna. Dokładnie 25 grudnia 2019 roku producent złożył wniosek o patent na tę technologię. Ten natomiast został publicznie opublikowany w kwietniu tego roku. Z tego też powodu plotki o tym, że płynny obiektyw może trafić do flagowca firmy, krążą już od ponad pół roku. 

Zobacz też: Jak działa GPS w naszym telefonie?

Jak już wcześniej pisałem, główną zaletą nowego rozwiązania będzie niezwykle szybkie tempo ustawiania ostrości. To może działać w zaledwie kilku milisekund. Jest to czas podobny do reakcji ludzkiego oka. Co więcej, dokładność wyostrzana ma wnosić blisko 100%. Tradycyjne obiektywy osiągają zbliżenie i ogniskowanie poprzez regulację ogniskowej pomiędzy dwoma obiektywami o stałej ogniskowej. W przeciwieństwie do nich płynny obiektyw po prostu zmieni swój kształt. Tak, jak robi to soczewka ludzkiego oka. 

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.