Jeden z naszych informatorów z Sony Ericssona napisał nam dzisiaj kilka informacji na temat dość ciekawego prototypu. Prawdopodobnie nigdy on nie zostanie wprowadzony do masowej sprzedaży, ale warto wiedzieć nad czym pracuje obecnie Sony Ericsson.
Telefon ma kodową nazwę Robin, jest bardzo małym urządzeniem z ekranem o rozdzielczości QVGA o przekątnej około 2 cali. Telefon nie ma fizycznej klawiatury, a jego wymiary kształtują się w granicach około 5,5x4cm (z dokładnością do 1cm). Interface zainstalowany w Robinie przypomina nieco ten z X10. Posiada skróty do dzwonienia, wysyłania wiadomości oraz multimediów które rozmieszczone są w rogach wyświetlacza jako ikony w kształcie okręgów. Po otwarciu menu widoczne są kropeczki symbolizujące ile ma ono stron. Pomiędzy nimi przełączamy się przesuwając palca w prawo lub lewo. Wiadomo również, że urządzenie ma standardowo zainstalowany Android 2.0.
Jak już wspominaliśmy na początku Robin raczej podzieli losy Paris’a (który nie został wprowadzony do sprzedaży), ponieważ ma niewielką funkcjonalność.
Jeśli tylko otrzymamy jego zdjęcia z ukrytej kamery, lub więcej informacji na jego temat na pewno o nich wspomnimy.

Podziękowania dla informatora za informacje.

AKTUALIZACJA 19-11-2009:
Telefon nie ma nazwy kodowej Robin, lecz Robyn.

Skomentuj na Największym Polskim Android Forum

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Jakub Bereziewicz

Z wykształcenia finansista/manager - studiował na SGH, NUS, LSE, Harvard University oraz Tsinghua University. Prywatnie - od dwunastu lat pasjonat mobilnych technologii. Developer Symbiana UIQ, użytkownik Androida od czasów HTC Dream (G1).