Facebook pozwany w sprawie morderstwa

Wątki na Facebooku, czyli firma chce ugryźć Twittera

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy

Niektórzy żartują lub szydzą z Facebooka, twierdząc, że gigant zdobył swoją popularność w głównej mierze za sprawą szybkiego kopiowania rozwiązań konkurencji. W takich sytuacjach użytkownicy nie widzą sensu przechodzenia do niej, skoro to samo mają w jednej aplikacji. Jakby nie patrzeć, jest to skuteczne podejście. W końcu Facebook jest gigantem społecznościowym i na tę chwilę nie widać żadnego, poważnego zagrożenia. Tym samym niektórzy mogą ponownie zacząć żartować. Dzisiaj jedno z rozwiązań dostępnych na Twitterze powoli trafia do Facebooka – są nimi wątki.

Prowadź wątki na Facebooku – nowa funkcja pozwoli łączyć posty

Wątki to nic innego, jak możliwość łączenia ze sobą postów, tworząc w ten sposób swego rodzaju historię, czyli właśnie wątek. Na Twitterze takie rozwiązanie pozwala w szybki sposób rozbudowywać prowadzoną myśl. Pozwala także na swój sposób omijać ograniczenie długości wiadomości do 255 znaków. Wątki na Facebooku nie będą w ten sposób skracane. Jeden post wciąż będzie mógł zawierać 63206 znaków, czyli blisko 225 tweetów. Przy tym zawsze mamy możliwość edytowania tego, co już wysłaliśmy. Omawiane rozwiązanie na portalu Zucerkberga sprawdzi się w głównej mierze podczas wydarzeń, gdzie będziemy mogli stale prowadzić… właśnie jeden wątek w ramach wielu postów wysyłanych na bieżąco.

Zobacz też: Chrome nie jest już jedyną przeglądarką na Chrome OS – do walki dołącza Opera!

Aktualnie Facebook testuje wątki, więc są one dostępne dla wybranych użytkowników i stron. Jednak wszystko wskazuje na to, że pozostaną one na portalu i ostatecznie trafią do wszystkich. Czy będą użyteczne? Czas pokaże.

Źródło: Tech Crunch

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy