GB Operator

Zamień PC w Game Boya – to akcesorium pozwoli na grę z oryginalnych kartridży

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Fanów retro nie brakuje. Dla większości to po prostu gry z ich młodości. Często jednak ich oryginalny sprzęt jest już uszkodzony, lub pozbyli się go w ten czy inny sposób. Co więcej, nie każdy ma jednak miejsce lub fundusze na zakup konsol odtwarzających stare gry. Ci zwykle decydują się na emulatory. Z drugiej strony wiele osób nie chce odpalać tak zwanych ROM-ów w sytuacji, kiedy dysponują oryginalnymi nośnikami. I właśnie dla takich osób powstał GB Operator, czyli czytnik kartridży z Game Boya dla PC i Mac.

GB Operator

Twórcy urządzenia, czyliEpilogue, porównują GB Operator do gniazda kartridża dla komputera. Dzięki niemu użytkownicy mogą grać na kartridżach Game Boy, Game Boy Color i Game Boy Advance na swoim komputerze tak samo, jak na oryginalnym sprzęcie. Jest nawet kompatybilny z akcesorium Game Boy Camera. Twórca urządzenia twierdzi, że jego wieloplatformowa aplikacja desktopowa obecna w wersjach dla Windows, Mac i Linux, jest oparta na mGBA, emulatorze Game Boy Advance o otwartym kodzie źródłowym, który istnieje od lat. Jednak użytkownicy mogą swobodnie korzystać ze swojego ulubionego emulatora.

Zobacz też: Pixel 5a jeszcze w te wakacje? Google planuje coś dużego

GB Operator jest nawet podobno w stanie wykryć podrobione kartridże, co jest dodatkowym atutem dla tych, którzy chcą zgromadzić kolekcję oryginalnych nośników. Oczywiście konsol tego typu jest na rynku całkiem sporo. Tu jednak mamy do czynienia z akcesorium, które rozszerza możliwości komputera. Operator GB został wyceniony na 49,99 dolarów, natomiast do sprzedaży ma trafić w sierpniu.

Źródło: TechSpot

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy