Pixel 5a już w sierpniu

Pixel 5a jeszcze w te wakacje? Google planuje coś dużego

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Jakiś czas temu pojawiły się plotki, że Pixel 5a został odwołany z powodu globalnego niedoboru chipów. Google jednak dość szybko obaliło te twierdzenia, ogłaszając, że zadebiutuje on w podobnym okresie, co Pixel 4a. Najnowsze przecieki potwierdzają taki obrót sprawy. Według nich smartfon ten będzie miał swoją premierę już w sierpniu, czyli za nieco ponad miesiąc. Oczywiście nie oznacza to, że właśnie wtedy trafi na sklepowe półki.

Pixel 5a już w sierpniu

Pixel 5a już w sierpniu

Warto tu przypomnieć, że  Pixel 4a miał swoją premierę 3 sierpnia, jednak trafił do sprzedaży dopiero 20 sierpnia. Rendery CAD nadchodzącego smartfona, które pojawiły się na początku tego roku, ujawniły, że będzie on wyposażony w 6,2-calowy ekran OLED z otworem na aparat. Możemy także się spodziewać kwadratowego moduł dla podwójnego aparatu fotograficznego wspomaganego lampą błyskową LED. Oczekuje się również, że będzie wyposażony w tradycyjny skaner linii papilarnych. Raczej nie mamy co oczekiwać na wersję pozbawioną łączności 5G. Najprawdopodobniej też jego sercem będzie dobrze nam znany Snapdragon 765G.

Zobacz też: Boisz się o swoje dziecko przy telefonie? Oto najlepsze aplikacje do kontroli rodzicielskiej

Przy okazji te same źródła donoszą Google ma wprowadzić na rynek smartfony Pixel 6 i Pixel 6 Pro w październiku tego roku. Te podobno będą napędzane przez niestandardowy chip Google, który może oferować wydajność podobną do Snapdragon 870. Oczekuje się również, że Pixel Watch zadebiutuje wraz z tymi smartfonami. W ten sposób Google uzupełni swój ekosystem o kolejną istotną cegiełkę.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy