Jeżeli dzwoni do Was numer 221655155, oznacza to, że połączenie wykonywane jest przez Ministerstwo Zdrowia. Tak w skrócie, bo dzwonić ma konsultant, który ma pomóc w kwestii zapisania się na szczepienie przeciwko COVID. Wystartowała akacja, która ma na celu zachęcać do szczepień oraz przypominać o tym, że wystawione zostało e-skierowanie.

Numer 221655155 – kto dzwoni i dlaczego?

Konsultanci infolinii 989 mają dzwonić do osób, którym zostało już wystawione e-skierowanie na szczepienie, ale jeszcze się nie zaszczepili. O akcji poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski na konferencji w Białymstoku. Na Twitterze Ministerstwa Zdrowia pojawiła się już stosowna informacja o tym, czego można się spodziewać po takim telefonie. No właśnie, czego można się spodziewać? Konsultant ma dzwonić do osób z wystawionym e-skierowaniem i jeżeli te wyrażą zgodę, można się będzie bezpośrednio przez telefon umówić na szczepienie.

Telefonów z numeru 221655155 można się spodziewać w godzinach 08.00-21.00, więc praktycznie przez cały dzień. Takich telefonów konsultanci zapewne wykonają setki tysięcy, jeżeli nie miliony. To ma pomóc osobom, które mimo wystawionego e-skierowania nie zapisały się jeszcze na szczepienie, bo np. nie miały jak. Czy to zachęci niezdecydowanych do tego, by skorzystać z okazji i zapisać się na szczepienie? Część może tak, ale ci, którzy świadomie nie chcą tego robić, raczej nie zostaną przekonani. O ile w ogóle zechcą odebrać ten telefon. Warto jeszcze dodać, że Ministerstwo Zdrowia przygotowało także specjalną loterię dla zaszczepionych, co jest kolejnym etapem akcji mającej zachęcać do szczepień.

Zobacz też: Youtuber kupił smartfona, a tu niespodzianka – 48 niezapłaconych rat.

Ponoć akacja telefoniczna już się rozpoczęła, a razem z nią pierwsze próby podszywania się pod konsultantów. W akcji ma brać tylko numer 221655155, więc lepiej uważać na to, kto do nas dzwoni i jak się przedstawia.

Źródło: Ministerstwo Zdrowia / GOV

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.