Plotki na temat Xiaomi Mi Mix 4 krążą po sieci już od bardzo dawna, jednak dopiero niedawno smartfon ten został niedawno potwierdzony. Teraz natomiast powoli poznajemy jego specyfikację. Okazuje się, że jeśli chodzi o kwestie zasilania, to nie mamy się czym martwić. Smartfon ten zostanie wyposażony w baterię BM58 o pojemności znamionowej 5000 mAh. Jednak nie będziemy musieli zbyt długo trzymać go na ładowarce, nawet tej bezprzewodowej.

Xiaomi Mi Mix 4 bateria i szybkie ładowanie

Xiaomi Mi Mix 4 bateria i szybkie ładowanie

Dalsza część raportu dodaje bowiem, że Xiaomi Mi Mix 4 zaoferuje szybkie ładowanie do 120 W jeśli zdecydujemy się na podłączenie go kablem. W przypadku ładowania bezprzewodowego możemy natomiast liczyć na moc do 80 W, czyli znacznie wyższą, niż większość flagowców oferuje po kablu. Jeśli więc macie słabą baterię a na horyzoncie widać nadciągającą burzę, to podłączenie smartfona nawet na kilka minut znacznie doda mu mocy. Raport jest zgodny z poprzednim doniesieniem o przejściu urządzenia przez certyfikację 3C. Z nich dowiedzieliśmy się, że na baterię składają się dwa akumulatory o pojemności 2430 mAh każdy. To oznacza, że pojedyncze ogniwo będzie ładowane z mocą do 60 W przewodowo i do 40 W bezprzewodowo.

Zobacz też: Już kilkadziesiąt osób ma wszczepioną sztuczną kość FlexiOss

Oczywiście biorąc pod uwagę specyfikę serii Mi Mix, to możemy oczekiwać znacznie więcej nowatorskich rozwiązań. Wedle wcześniejszych doniesień ma to być pierwszy smartfon Xiaomi z aparatem ukrytym pod ekranem. Producent może jednak po drodze umieścić tam także kilka innych nowatorskich rozwiązań. W końcu jego szuflada z patentami w ostatnim roku znacznie się zapełniła. Czas więc wykorzystać kilka z nich.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.