android wear

 

Zegarki z systemem Android Wear coraz śmielej radzą sobie na rynku. Niedawna aktualizacja do wersji 5.1.1 wniosła wiele nowości o których pisaliśmy tutaj. Tym razem Google szykuje kolejny update z nowymi funkcjonalnościami.

 

Pierwszą nowością mają być interaktywne tarcze zegarka. Będą mogły być połączone bądź zintegrowane z innymi aplikacjami, jak np Google Fit i wyświetlać ilość kroków czy przebyty dystans. Dodatkowo dostępne mogą być dwie tarcze, jedna z godzina a druga z rozszerzonymi informacjami np. prognozą pogody.

 

Android_Wear_Interative_Watchfaces_3

 

Druga funkcja o której obecnie wiemy to możliwość komunikowania się między zegarkami będącymi w pobliżu. Podobną funkcje ma już Apple Watch. W przypadku Androida użytkownicy mają móc pzesyłać sobie ręczne rysunki, emotki czy krótkie animacje.

 

Na aktualizacje przyjdzie nam jeszcze chwilę poczekać. Gigant z Mountain View przesunął termin z 28 lipca na bliżej nieokreślony dzień sierpnia. Dodatkowo użytkownicy LG G Watch R powinni się ucieszyć, ponieważ update ma przynieść odblokowanie modułu Wi-Fi

 

Źródło: Phandroid 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Arkadiusz Melerski