ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Google aktualizuje Android Wear i dodaje nowe funkcje!

Autor: Arkadiusz Melerski Kategoria: Newsy
AndroidWear

Liczba zegarków z zainstalowanym systemem Android Wear może nie powala, jednak Google stara się dorównać smartwatchowi od Apple.

System zainstalowany na zegarkach Google od początku był dość ograniczony. Dzięki aktualizacji oprócz Bluetooth otrzymamy także pełny dostęp do Wi-Fi w urządzeniach posiadających moduł do jego obsługi.  Do połączenia ze smartfonem nie będzie już niezbędne Bluetooth. Łączność będzie możliwa także w ramach jednej sieci Wi-Fi bądź poprzez Usługi Google Play.

Aplikacje Android Wear

Kolejną nowością jest możliwość ciągłego uruchomienia danej aplikacji. Dodatkowo będzie możliwość zmiany kolorów aplikacji tylko na czerń i biel w celu oszczędności baterii.

Launcher Android Wear

Gigant z Mountain View dodał także takie funkcje jak przewijanie powiadomień gestami, możliwość ręcznego rysowania i wysyłania emotikonek, a także launcher z aplikacjami i kontaktami.

Google przestraszyło się funkcjonalności zegarka Apple i stara się nadrobić stracony czas. Aktualizacja będzie dostępna w ciągu kilku tygodni dla wszystkich zegarków. Pierwszy otrzyma ją LG Watch Urbane, na którym będzie ona już zainstalowana.

Źródło: googleblog.blogspot.com

Sprawdź najnowsze wpisy