Samsung Galaxy Watch 4 oraz Galaxy Watch Active 4 zobaczymy dopiero w sierpniu, ale sprzęty już przeszły proces certyfikacji. Tym samym poznaliśmy kilka szczegółów odnośnie obu sprzętów. Nowa generacja inteligentnych zegarków przyniesie przede wszystkim sporą zmianę w samym oprogramowaniu. To jednak nie wszystko, co się zmieni. Co wiemy o kolejnych zegarkach Samsunga?

Samsung Galaxy Watch 4 – certyfikacja

Samsung Galaxy Watch 4 certyfikacja
Fot. GSM Arena

Nowa generacja inteligentnych zegarków od Samsunga może być najbardziej ekscytującą od… lat. Podczas premiery Android 12 potwierdzono bowiem, że nowe urządzenia będą pracowały już pod kontrolą Wear, czyli nowego systemu łączącego Tizen z systemem Google. Co to daje użytkownikom? Sporo napisał o tym już Adam w swoim wpisie, ale ja dodam od siebie, że najważniejsze wydaje się to, że w Polsce będzie można płacić zegarkiem. Wielu użytkownikom nie pasowało to, że zegarki Samsunga nie oferowały możliwości połączenia z Google Pay. Teraz to może się zmienić. Teraz oba sprzęty przeszły proces certyfikacji i wiemy, że powinny pojawić się w dwóch rozmiarach.

  • Samsung Galaxy Watch Active 4 – 39 mm (SM-R860)
  • Galaxy Watch Active 4 – 43 mm (SM-R870)
  • Samsung Galaxy Watch 4 – 41 mm (SM-R880)
  • Galaxy Watch 4 – 45 mm (SM-R890)

Wiemy też, że pojemność akumulatora w Samsung Galaxy Watch Active 4 (39 mm) ma wynosić 247 mAh. To może trochę martwić, bo to jednak niezbyt wiele. Tutaj jednak sporo będzie zależało od nowego systemu i optymalizacji. Chciałby się, żeby smartwatch wytrzymywał na jednym ładowaniu dłużej, niż dzień, ale z tym może być różnie.

Zobacz też: Znamy już europejską cenę realme GT 5G.

Jeżeli chodzi o moc ładowania, to ma ona wynosić 5 W, ale w sprzętach zabraknie ładowarki. To akurat standard w tego typu urządzeniach. Teraz tylko czekać na kolejne informacje o nowych zegarkach i pewnie pierwsze rendery lub zdjęcia. Bardzo często te pojawiają się jeszcze długo przed premierą.

Źródło: GSM Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.