Prace nad Wi-Fi 7 ruszyły pełną parą

Wi-Fi 6e to wciąż ciekawostka – mimo to prace nad Wi-Fi 7 właśnie ruszyły pełną parą

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Producenci układów scalonych, tacy jak Qualcomm, MediaTek i Broadcom weszli we wczesną fazę rozwoju następnej generacji układów Wi-Fi. To oczywiście nie oznacza, że karty sieciowe nowej technologii już wkrótce zawitają do smartfonów. Początek pracy oznacza, że przez dość długi okres czasu technologia ta będzie dopracowywana i tak naprawdę wciąż nie jest znany jej ostateczny kształt. Jednak już teraz znamy pewne ogólne cele, które wyznaczyły sobie powyższe firmy.

Prace nad Wi-Fi 7 ruszyły pełną parą

Prace nad Wi-Fi 7 ruszyły pełną parą

Co ciekawe jest to nie tyle współpraca, ile samodzielne opracowywanie własnych iteracji Wi-Fi 7 (802.11be). Jednak mimo wszystko samo pojęcie standardu wymusza kompatybilność pomiędzy tymi rozwiązaniami. Nie można więc wykluczyć, że głównym celem jest początkowe samodzielne opracowanie rozwiązań po to, aby potem porównać efekty i wybrać to, co jest najbardziej obiecującym podejściem. Nie można jednak odrzucić scenariusza, w którym poszczególne firmy opracują swoje autorskie zastosowania dla Wi-Fi 7 i zachowają je dla siebie. Zwłaszcza w przypadku MediaTeka i Quaclomma jest to możliwe, ponieważ firmy te są największymi rywalami na rynku mobilnych SoC.

Zobacz też: Oferta Game Pass na czerwiec 2021 – lista nowych gier w usłudze

Pamiętajmy jednak, że gra nie toczy się o same smartfony. Wszystkie z wymienionych firm dostarczają swoje moduły łączności także producentom laptopów. Czego więc możemy się spodziewać po Wi-Fi 7? Można obstawiać, że pewnej poprawy stabilności, zasięgu, szybkości działania czy zmniejszenia opóźnień oraz ograniczenie zużycia energii. Możliwe także, że dojdzie wsparcie do jakichś dodatkowych częstotliwości, tak jak miało to miejsce  w przypadku Wi-Fi 6e.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy