HarmonyOS zaczyna się rozrastać – Meizu także zamierza korzystać z rozwiązania Huawei

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

Premiera HarmonyOS zapowiedziana została na 2 czerwca, ale wcześniej Meizu zaprezentuje swój sprzęt, który ma działać na nowym systemie. To dość ciekawa sytuacja, bo spodziewaliśmy się, że to jednak Huawei będzie pierwszy publikował takie informacje. Tymczasem widać, że HarmonyOS będzie wykorzystywane przez innych producentów, co może cieszyć. Przynajmniej tych, którzy mieszkają w Chinach.

HarmonyOS na sprzętach od Meizu

HarmonyOs Meizu

Czy rynkowy debiut HarmonyOS sprawi, że rynek smartfonów czekają spore zmiany? Tutaj może być różnie, bo dla wielu HarmonyOS to po prostu nakładka na Androida, która nie różni się niczym od setek innych, które już na rynku są dostępne od dawna. Jednak według zapewnień Huawei, mówimy tutaj o czymś innym. Czymś większym, a konkretniej całym ekosystemie HarmonyOS. Ten ma łączyć nie tylko smartfony, ale także urządzenie IoT czy samochody. Plany firmy są ambitne i oczywiście będą realizowane w Chinach. Przynajmniej początkowo.

Podczas premiery HarmonyOS prawdopodobnie zobaczymy także pierwsze sprzęty, które będą działały w oparciu o system. Spodziewamy się nowego tabletu oraz kolejnej wersji Huawei Watch. Zanim to jednak nastąpi, powinniśmy zobaczyć nowe urządzenie od Meizu. Tutaj producent zaplanował swoje wydarzenie na 31 maja i najprawdopodobniej wtedy zobaczymy nowy smartwatch producenta. Plakat zapowiadający wydarzenie jest wyjątkowo prosty, bo ogranicza się do wielkiej, świecącej kuli. Jednak napis „Watch me!” zdradza, że powinniśmy spodziewać się właśnie smartwatcha. Ewentualnie jakiegoś rodzaju inteligentnego oświetlenia.

Zobacz też: Jak wygląda i działa Horizon Forbidden West?

O samym zegarku mówiło się już wcześniej. Jeżeli doniesienia się potwierdzą, to Meizu zaprezentuje sprzęt z procesorem Qualcomm Snapdragon 4100. Urządzenie ma mieć też możliwość korzystania z rozwiązania eSIM. Wygląda na to, że Huawei ze swoim HarmonyOS zaczyna powoli budować ofensywę dla Androida w Chinach. Z czasem okaże się, czy mu się to uda.

Źródło: GizmoChina

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy