HarmonyOS 3.0

HarmonyOS w końcu trafi na smartfony Huaweia – znamy dokładną datę

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Dziś rano Huawei oficjalnie potwierdził, że 2 czerwca o godzinie 20:00 czasu lokalnego w Chinach zostanie zaprezentowany system HarmonyOS 2.0. Podczas gdy HarmonyOS jest już dostępny dla urządzeń IoT i telewizorów, to wariant systemu debiutujący w nadchodzącym tygodniu będzie skierowany do urządzeń takich jak smartfony i tablety. Tym samym stanie się on chińską odpowiedzią na Androida od Google.

HarmonyOS 2 czerwca

HarmonyOS 2 czerwca
HarmonyOS

Na początku 2019 roku Huawei twierdził, że dąży do tego, aby do końca roku stać się największym producentem smartfonów. Jednak kilka miesięcy później, czyli w maju rząd USA dodał go do niesławnej podmiotów. To uniemożliwiło mu współpracę z firmami z siedzibą w USA, w tym z Google. W związku z tym Huawei musiał wprowadzić na rynek urządzenia bez Google Mobile Services (GMS), co poważnie wpłynęło na jego działalność i sprawiło, że w dłuższej perspektywie jego plany bycia liderem stały się nierealne. Tego samego roku w sierpniu producent ogłosił HarmonyOS 1.0 jako alternatywę dla systemu operacyjnego Android na Huawei Developer Conference.

Zobacz też: [Recenzja] Microsoft Surface Laptop 4 (15, AMD) – super przyjemny sprzęt do pracy

Według przecieków w dniu oficjalnej premiery systemu producent zaprezentuje także nowe urządzenia działające pod jego kontrolą. Nie będą to jednak smartfony. W ich przypadku producent skupi się na aktualizacji już istniejących urządzeń na rynku. Zamiast tego mamy dostać tablet i zegarek pracujące pod jego kontrolą. Ma to dodatkowo podkreślić wszechstronność HarmonyOS, która jest najważniejszym aspektem systemu w dotychczasowej narracji producenta.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy