Twitch blokuje reklamy dziewczynie w bikini

Twitch zaczyna robić porządek ze skąpo odzianymi streamerkami? Jedna jaskółka wiosny nie czyni

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Twitch domyślnie jest platformą do strumieniowania gier, jednak coraz mocniej przypomina kamerki soft porno, a gry stają się jedynie pretekstem. Użytkownicy często krytykują umoralniające postawy szefostwa serwisu, kiedy to na nim są treści dość jednoznacznie erotyczne. Wiele jednak wskazuje, że firma postanowiła w końcu coś z tym zrobić. Albo raczej udawać, że coś robi. Jedna z jego słynnych gwiazd, czyli Kaitlyn 'Amouranth’ Siragusa, nie może już uruchomić reklamy na swoich filmach. Mimo że technicznie nie łamie żadnych zasad Twitcha.

Twitch blokuje reklamy dziewczynie w bikini

Twitch blokuje reklamy dziewczynie w bikini

Siragusa jest dobrze znana ze swoich streamów. Z 20 tysiącami subskrybentów jest obecnie na 22. miejscu najpopularniejszych streamerów na Twitchu. Jednak jej sukces nie przyszedł bez kontrowersji. Podobnie jak te streamerki, które spotykają się z krytyką z powodu swoich wyzywających strojów, streamowanie z jacuzzi przyciąga wielu krytyków, którzy twierdzą, że prezenterki wykorzystują swoje ciała, aby przyciągnąć widzów i subskrybentów. Felix 'xQc’ Lengyel, drugi najpopularniejszy streamer na Twitchu określił ten proceder jako żałosny. Zresztą nie tylko jemu się to nie podoba. Ma on wielu krytyków wśród osób, które chcą, aby Twitch kojarzył się z grami. 

Zobacz też: Pokaźna aktualizacja biblioteki Netflixa na środek tygodnia. Dodano prawie 20 ciekawych nowości!

Najwidoczniej władze wzięły sobie krytykę do serca. Sama Kaitlyn napisała następującą wiadomość po odcięciu jej od reklam:

Wczoraj zostałam poinformowana, że Twitch na czas nieokreślony zawiesił reklamy na moim kanale. Twitch w żaden sposób nie wyciągnął do mnie ręki. Musiałam zainicjować rozmowę po tym, jak zauważyłam, bez żadnego wcześniejszego ostrzeżenia, że wszystkie przychody z reklam zniknęły z mojego kanału. Wiele osób narzeka na to, że warunki świadczenia usług Twitcha są niejasne. Nie ma żadnej znanej polityki dotyczącej tego, co powoduje, że streamer zostaje umieszczony na tej czarnej liście. Z charakterystyczną nieprzejrzystością, jedyną rzeczą, którą Twitch wyjaśnił, jest to, że nie wiadomo, czy lub kiedy znów będę zarabiała na reklamach.

Kotaku zauważa, że Siragusa zarabia pieniądze z Instagrama, OnlyFans, YouTube i sponsorów marki. Dodatkowo Twitch nie zablokował wpłat na jej konto, które są największym źródłem jej przychodów na platformie.

Źródło: TechSpot

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy