mojeIKP Android

Internetowe Konto Pacjenta staje się mobilne – mojeIKP trafiło na Androida

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

Teraz można już pobierać mojeIKP na Androida ze sklepu Google Play. To kolejny krok do tego, by dostęp do ważnych danych dostępny był dla obywateli z każdego miejsca. mojeIKP pojawiło się już w App Store dla urządzeń z iOS na pokładzie, a teraz przyszła pora na Androida. Co oferuje aplikacja i do czego można ją wykorzystywać?

mojeIKP na Androida

mojeIKP Android

Dostęp do Internetowego Konta Pacjenta dostępny będzie teraz także przez smartfony z Androidem. Wprawdzie aplikacja jest dalej rozwijana, więc nie jest to dokładne przełożenie z wersji desktopowej, ale na początek powinno wystarczyć. Przede wszystkim w aplikacji zyska się dostęp do e-skierowań oraz e-recept. Pierwsza z rzeczy pozwoli zarządzać np. zapisami na szczepienia przeciwko COVID-19, a w przypadku e-recept będzie można odczytywać je z poziomu smartfona. W aplikacji znajdziemy także dostęp do historii recept oraz skierowań. Tak przedstawia się funkcjonalność mojeIKP na Androida, która została opisana w sklepie Google Play.

  • e-rejestracja na szczepienie przeciw COVID-19
  • wykupienie leku w aptece bez konieczności podawania numeru PESEL, wystarczy dać farmaceucie do zeskanowania kod QR
  • szybki i wygodny dostęp przez telefon do e-recept i e-skierowań bezpośrednio z otrzymanego powiadomienia PUSH
  • możliwość sprawdzenia dawkowania przepisanego leku
  • możliwość sprawdzenia, kiedy i gdzie odbędzie się wizyta na podstawie zarejestrowanego e-skierowania
  • pobieranie e-recept i e-skierowań w formie pliku pdf, który można przesłać bliskim lub pracownikom medycznym mailem lub SMS-em

Zobacz też: Rambo i McClane trafią do Call of Duty.

Można powiedzieć, że to trochę mało w porównaniu z tym, co oferuje przeglądarkowa wersja serwisu, ale aplikacja ma być dalej rozwijana. Trudno oceniać, kiedy będą do niej dodawane kolejne funkcje i możliwości. Oczywiście, by zalogować się do swojego Internetowego Konta Pacjenta, potrzebujemy Profilu Zaufanego lub e-dowodu. Aplikację znajdziecie w Google Play Store.

Źródło: Google Play Store

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy