Teraz można już pobierać mojeIKP na Androida ze sklepu Google Play. To kolejny krok do tego, by dostęp do ważnych danych dostępny był dla obywateli z każdego miejsca. mojeIKP pojawiło się już w App Store dla urządzeń z iOS na pokładzie, a teraz przyszła pora na Androida. Co oferuje aplikacja i do czego można ją wykorzystywać?

mojeIKP na Androida

mojeIKP Android

Dostęp do Internetowego Konta Pacjenta dostępny będzie teraz także przez smartfony z Androidem. Wprawdzie aplikacja jest dalej rozwijana, więc nie jest to dokładne przełożenie z wersji desktopowej, ale na początek powinno wystarczyć. Przede wszystkim w aplikacji zyska się dostęp do e-skierowań oraz e-recept. Pierwsza z rzeczy pozwoli zarządzać np. zapisami na szczepienia przeciwko COVID-19, a w przypadku e-recept będzie można odczytywać je z poziomu smartfona. W aplikacji znajdziemy także dostęp do historii recept oraz skierowań. Tak przedstawia się funkcjonalność mojeIKP na Androida, która została opisana w sklepie Google Play.

  • e-rejestracja na szczepienie przeciw COVID-19
  • wykupienie leku w aptece bez konieczności podawania numeru PESEL, wystarczy dać farmaceucie do zeskanowania kod QR
  • szybki i wygodny dostęp przez telefon do e-recept i e-skierowań bezpośrednio z otrzymanego powiadomienia PUSH
  • możliwość sprawdzenia dawkowania przepisanego leku
  • możliwość sprawdzenia, kiedy i gdzie odbędzie się wizyta na podstawie zarejestrowanego e-skierowania
  • pobieranie e-recept i e-skierowań w formie pliku pdf, który można przesłać bliskim lub pracownikom medycznym mailem lub SMS-em

Zobacz też: Rambo i McClane trafią do Call of Duty.

Można powiedzieć, że to trochę mało w porównaniu z tym, co oferuje przeglądarkowa wersja serwisu, ale aplikacja ma być dalej rozwijana. Trudno oceniać, kiedy będą do niej dodawane kolejne funkcje i możliwości. Oczywiście, by zalogować się do swojego Internetowego Konta Pacjenta, potrzebujemy Profilu Zaufanego lub e-dowodu. Aplikację znajdziecie w Google Play Store.

Źródło: Google Play Store

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.