ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Samsung bespoke home

Samsung zaprezentował nowe urządzenia z serii Bespoke Home

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

Samsung podczas wirtualnego wydarzenia pokazał nowe sprzęty związane z wizją Bespoke Home – nowoczesnego domu i funkcjonowania w duchu smart. Wśród nowości znalazły się m.in. takie urządzenia, jak robot sprzątający czy oczyszczacz powietrza. Firma pochwaliła się również inteligentnymi rozwiązaniami dla domu.

Samsung Bespoke Home – nowe urządzenia

Zacznijmy od nowych urządzeń, które zaprezentował Samsung. Oto ich lista:

 • Najnowszy Samsung Jet (w zestawie z Clean Station lub stacją ładowania) – kompleksowy sprzęt do sprzątania. Po zakończeniu odkurzania wystarczy, że zadokujemy urządzenie. Sprzęt sam opróżni się z zebranego pyłu i rozpocznie ładowanie. Nowy Jet będzie dostępny w trzech kolorach. Pojawi się w sierpniu w Ameryce Północnej, Europie i Azji Południowo-Wschodniej.
 • Jet Bot AI + – jak twierdzi Samsung, to pierwszy robot odkurzający z rozwiązaniem Intel AI. Inteligentny odkurzacz korzysta z technologii rozpoznawania obiektów. Służą mu do tego czujniki LiDAR i 3D. Jet Bot AI + posiada na wyposażeniu także kamerę. Urządzenie zintegrowano z aplikacją SmartThings, dzięki czemu może ono stanowić jeden z elementów zdalnie zarządzanego domu. Sprzęt będzie dostępny w USA, Europie, WNP i Azji Południowo-Wschodniej w drugiej połowie 2021 roku.
 • Oczyszczacz powietrza BESPOKE z cichym systemem Wind-Free – urządzenie za pomocą laserów wykrywa w powietrzu cząsteczki, natomiast samo powietrze zasysa jednocześnie z pięciu stron. Według producenta system filtracji zapewnia wyłapanie 99,97% cząsteczek, alergenów i zanieczyszczeń. Oczyszczacz będzie można kupić od czerwca w Ameryce Północnej.
 • BESPOKE AirDresser – zapewnia różnorodne rozwiązania z zakresu dbania o odzież, żeby użytkownicy mieli odświeżone i zdezynfekowane ubrania. Sprzęt będzie dostępny na wybranych rynkach.
 • ShoeDresser – urządzenie służące do dbania o buty tak, by wyglądały jak najlepiej i zachowały dobry stan. Oprócz tego sprzęt dezodoryzuje (usuwa nieprzyjemny zapach) i osusza różne rodzaje obuwia. Urządzenie wykorzystuje potężny przepływ powietrza oraz promieniowanie UV w celu nieinwazyjnego usunięcia zanieczyszczeń oraz zarazków. Jednocześnie ShoeDresser nie uszkadza materiałów takich jak zamsz.

Kolejne urządzenia Bespoke Home

Samsung zaprezentował jeszcze kilka urządzeń:

 • Lodówka Cube – to modułowe urządzenie chłodzące przystosowane do innych pomieszczeń, niż kuchnie. Pozwala na przechowywanie produktów typu wino, piwo czy kosmetyki. Producent zapewnia, że sprzęt działa tak cicho, że nie będzie przeszkadzał np. w sypialni.
 • Nowy oczyszczacz wody – modułowe rozwiązanie do montażu pod zlewem, w zależności od modelu może być standardowe, chłodzące bądź chłodząco-grzewcze. Oczyszczacz skonstruowano z myślą o jednym kranie lub większej ich liczbie. W razie potrzeby prostszy model można zmodyfikować tak, by zamontować w nim więcej kranów. Oczyszczacz zapewnia 4-stopniowy system, który potrafi przefiltrować do 2500 litrów wody. Urządzenie można połączyć ze SmartThings. W ten sposób za pomocą smartfonu można wydawać instrukcje dotyczące ilości potrzebnej wody lub ustawień temperatury – wyjaśnia Samsung.

Koreański producent zwrócił również uwagę na pakiet Bespoke Kitchen, w którym znaczącą rolę pełnią lodówki. Do urządzeń można dokupować specjalne panele, zmieniając ich wygląd. Lodówki są personalizowane przez użytkowników w środku oraz na zewnątrz. W Europie użytkownicy będą mieli do wyboru: lodówki dwudrzwiowe z dolnym zamrażalnikiem, jednodrzwiowe urządzenia typu TWIN (chłodziarka / zamrażarka) i jednodrzwiowe chłodziarki typu SLIM (45 cm) z opcją obniżenia temperatury do -5 st. C – zdradził Samsung.

Smart Home według Samsunga

Bespoke Home składa się zarówno z urządzeń, jak i z inteligentnych rozwiązań. Przyjrzyjmy się teraz bliżej tym drugim:

 • SmartThings Cooking – synchronizuje się ze sprzętami kuchennymi za pomocą Wi-Fi. Oferuje spersonalizowane plany posiłków. Uwzględni przy tym preferencje użytkownika oraz to, jakie składniki są w domu. Usługa jest już dostępna w Ameryce Północnej, a od kwietnia pojawi zadebiutuje w wybranych krajach w Europie.
 • SmartThings Pet – używa Wi-Fi do synchronizacji z urządzeniami takimi jak oczyszczacz powietrza Cube Air czy odkurzacz Jet Bot AI+. Umożliwia użytkownikom monitorowanie przebywających w domu zwierząt. Usługa pojawi się w USA i w wybranych krajach w Europie jeszcze w tym roku.
 • SmartThings Clothing Care synchronizuje się z Bespoke AirDresser i inteligentnymi pralkami poprzez Wi-Fi, żeby zwiększyć efektywność prania. Usługa rekomenduje cykle i ustawienia. Chodzi o to, żeby użytkownik nie musiał zastanawiać się, jaki wybrać program i czy kończy mu się detergent. Usługa jest już dostępna zarówno w USA, jak i w wybranych krajach w Europie.
 • SmartThings Air synchronizuje się z oczyszczaczem powietrza i klimatyzatorem Samsung, dzięki czemu może w czasie rzeczywistym monitorować jakość powietrza wewnątrz i na zewnątrz domu. Usługa ta pojawi się w Stanach Zjednoczonych jeszcze w tym roku.

Czytaj także: Problemy z bezpieczeństwem Qualcomma? Użytkownicy smartfonów Samsunga mogą spać spokojnie

Samsung zaznaczył, że w zależności od rynku dostępność produktów i usług oraz ich specyfikacje mogą się różnić.

źródło: informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy