ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
leica logo sharp huawei

Leica zmienia partnera? Ich logo pojawi się nie tylko na smartfonach Huawei

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Współprace firm często przynoszą dosyć ciekawe rozwiązania, o których najzwyczajniej w świecie jest głośno. Niestety często też okazują się one ciekawe tylko na papierze. Najczęstsze współprace, jakie znamy z rynku mobilnego, to połączenie producenta urządzeń i aparatów. ZEISS, Hasselblad oraz Leica – te marki doskonale znamy z obudów smartfonów. W przypadku tej ostatniej prawdopodobnie poznamy ją niedługo w połączeniu z inną firmą.

Sharp Aquos R6 z aparatem stworzonym z Leica

Dotychczas Leica mogła kojarzyć się nam ze smartfonami Huawei. Jednak jak możecie zobaczyć powyżej, Sharp także może przedstawić smartfon z dopiskiem Co-engineered with Leica. Wiele wskazuje na to, że będzie to Aquos R6, czyli flagowa propozycja od Japończyków. Niestety, ale w kwestiach technicznych niewiele wiemy na temat tego, co dokładnie będzie oferował ten smartfon. Z racji, że będzie to prawdopodobnie najwyżej notowany model, to możemy oczekiwać Snapdragona 888 i innych topowych podzespołów. Niemniej konkretów na tym etapie brakuje, co może wydawać się zaskakujące. W końcu jeśli wierzyć podanej dacie, to Sharp Aquos R6 ujrzy światło dzienne już 10 maja, a więc pojutrze. Na tym etapie w przypadku popularniejszych producentów zapewne główną niewiadomą byłyby dodatki w ramach przedsprzedaży.

Zobacz też: Kia EV6 debiutuje w Polsce – poznaliśmy ceny!

Oczywiście Sharp nie jest producentem, który chce konkurować z największymi. Dlatego niewiele wskazuje na to, żeby Aquos R6 miał oficjalnie poznać Europę. Co prawda Japończycy weszli na Stary Kontynent ze swoimi smartfonami w 2018 roku, ale z podstawowymi modelami w dosyć wysokich cenach. Mimo wszystko kto miałby chrapkę na takiego Aquosa R6?

Źródło: GSM Arena

Sprawdź najnowsze wpisy