ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
światowy dzień hasła

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Hasła – to dobry czas na zadbanie o bezpieczeństwo

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

Kalendarz jest pełen różnego rodzaju mniej znanych świąt i okazji. 6 maja obchodzimy Światowy Dzień Hasła. To szczególnie dobry czas, by pomyśleć o bezpieczeństwie naszych danych w sieci. Odpowiednie hasło to podstawowy środek ochrony, na który każdy z nas ma wpływ.

W Światowy Dzień Hasła zadbaj o… dobre hasło

Być może zabrzmi to banalnie, ale tym razem właśnie w prostocie tkwi istota rzeczy. Choć o cyberbezpieczeństwie mówimy coraz więcej, wciąż zdarza się, że niektórzy korzystają z haseł typu QWERTY czy 123456. W ten sposób niepotrzebnie ułatwiają działanie oszustów.

W tym miejscu warto przypomnieć o naszym poradniku Jak utworzyć bezpieczne hasło do konta w internecie, który opublikowaliśmy w lutym. Omawiamy w nim podstawowe zasady związane z tworzeniem haseł, a także radzimy, jakich błędów należy się wystrzegać. Przeczytajcie i zastosujcie te wskazówki w praktyce.

Czytaj także: Polak znalazł poważne błędy w przeglądarce Chrome – Google dało mu 5000 $

O Światowym Dniu Hasła przypominają technologiczni giganci. Użytkownikom przeglądarki Chrome Google wyświetlało dziś komunikat zachęcający do sprawdzenia zabezpieczeń konta, by wzmocnić działanie hasła. Po kliknięciu komunikatu użytkownicy trafiali na stronę systemu zabezpieczeń konta Google, gdzie mogli zapoznać się z informacjami, co mogą poprawić (np. usunąć dostęp do konta z nieaktywnych urządzeń lub dodać pomocniczy adres e-mail).

Sprawdź najnowsze wpisy