Czasami zdarza się tak, że najbliższy wolny Paczkomat znajduje się w okolicy, w której zbytnio się nie orientujemy. Bywa również tak, że jest ich tam więcej, niż jeden. Dlatego też trafienie do tego właściwego może nam zająć nieco więcej czasu. Zwłaszcza jeśli pogoda i duże nagromadzenie wysokich budynków uniemożliwiają dokładną nawigację. InPost znalazł jednak sposób, aby dokładnie wskazać nam poszukiwany Paczkomat — i to dosłownie.

InPost Mobile pokaże zdjęcie Paczkomatu

InPost Mobile pokaże zdjęcie Paczkomatu

Dokładnie tak. Przed odebraniem paczki będziemy mogli zobaczyć, gdzie dokładnie ona jest, właśnie na zdjęciu. InPost wydał właśnie następujący komunikat:

W Twojej najbliższej okolicy jest kilka Paczkomatów tuż obok siebie?  Właśnie wprowadziliśmy udogodnienia, dzięki którym korzystanie z Paczkomatów będzie jeszcze wygodniejsze i łatwiejsze. Teraz w aplikacji InPost Mobile (i nie tylko!) znajdziesz dodatkowe informacje, dzięki którym trafisz do swojego Paczkomatu znacznie szybciej!

Rozszerzamy naszą sieć, bo chcemy, by każdy – zarówno mieszkaniec wsi, jak i miasta – miał w okolicy swój ulubiony Paczkomat. W związku z tym, że jest nas coraz więcej i więcej, może się zdarzyć, że blisko siebie staną 2 lub 3 Paczkomaty. Wprowadziliśmy więc usprawnienia, dzięki którym odbieranie paczek z Paczkomatu będzie jeszcze przyjemniejsze.

Jak to działa? Jeśli jako miejsce dostawy wybierzesz Paczkomat, w pobliżu którego znajduje się inny Paczkomat, natychmiast to dostrzeżemy i damy Ci znać. Korzystasz ​​​​​​z aplikacji? Bardzo dobrze! To dzięki niej masz pewność, że stoisz pod właściwym Paczkomatem. Zanim klikniesz przycisk, który otworzy skrytkę zdalnie, w aplikacji pojawi się ekran ze zdjęciem Paczkomatu, w którym czeka Twoja przesyłka. Okazało się, że stoisz przy niewłaściwym? Nic straconego! Pod zdjęciem Paczkomatu znajdziesz przycisk „Pokaż na mapie” – to taki nasz konsolowy button L2, który pomoże Ci trafić do celu. ​​​​​​​

Zobacz też: Xiaomi Mi 11 Lite, Mi 11 Lite 5G, Mi 11 Ultra i Mi 11i w Polsce – ceny i dostępność

Warto tu dodać, że InPost oznaczył Paczkomaty stojące blisko siebie odpowiednimi naklejkami. Tak, aby ułatwić trafienie do odpowiedniego urządzenia. Fakt, że obok siebie będzie stało coraz więcej Paczkomatów, oznacza, że być może wkrótce rozwiązany zostanie problem ciągle zajętych skrytek.

Źródło: InPost

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.