Paczkomaty są bardzo wygodne z założenia. Jednak jeśli mieszkamy blisko nich i dostaliśmy SMS-a o przybyciu paczki, to możemy spodziewać się jednego: kolejki. I, mimo że obsługa paczkomatu jest banalnie prosta, to nie wszyscy sobie z tym radzą, co tylko wydłuża oczekiwanie. Jednak wcale nie musi tak być, a co ważniejsze — dla około 6,5 milionów Polaków nie jest. Wszystko dzięki aplikacji InPost Mobile, która umożliwia odbieranie przesyłek bez zbliżania się do terminala Paczkomatu. I to nawet w momencie, kiedy ten jest zajęty.

InPost Mobile pobrano ponad 6,5 miliona razy

InPost Mobile pobrano ponad 6,5 milionów razy

InPost świętuje właśnie sukces swojej aplikacji, bo jak już wspomniałem we wstępie, ta została pobrana 6,5 miliona razy. Biorąc pod uwagę, że jest ona dedykowana na polski rynek, to jest to niesamowity sukces. Warto tu dodać, że program ten znajdziemy zarówno w Sklepie Play, jak i App Store od Apple. Nie brakuje jednak jego wersji w Huawei App Gallery, co znacznie podnosi znaczenie tego sklepu w naszym kraju. 

Zobacz też: To nie upór Jobsa, a ułomność iOS odpowiadała za brak Adobe Flash na iPhone

Prezes InPostu wydał z tej okazji następujący komunikat:

W ciągu zaledwie dwóch lat zbudowaliśmy aktywną społeczność ponad 6,5 mln użytkowników Jesteśmy obecnie najlepiej ocenianą aplikacją w Polsce – z ocenami 5/5 w App Store i 4.9/5 w Google Play, przy blisko 700 tysiącach przyznanych ocen – zarówno przez użytkowników urządzeń z systemami iOS, jak i Android. Żadna z liczących się aplikacji w Polsce nie może się pochwalić takim wynikiem. Nasza aplikacja to centrum zarządzania przesyłkami oraz to baza do prowadzania nowych usług dla użytkowników Paczkomatów® InPost. W czasie rzeczywistym możemy obserwować, jak szybko konsumenci podchwytują kolejne udogodnienia. Przykładem może być choćby multiskrytka – czyli kilka przesyłek w jednej skrytce, bezdotykowe otwieranie skrytek czy nadawanie bez etykiety. Teraz pora na kolejne funkcjonalności – dzięki aplikacji każdy bez problemu trafi do właściwego Paczkomatu®! Nasza sieć jest coraz bardziej gęsta i klienci czasem zastanawiają się, którą lokalizację wybrali. Teraz z aplikacją InPost Mobile rozwiązujemy ten problem – w przypadku Paczkomatów znajdujących się blisko siebie podpowie ona, czy stoimy przed właściwą maszyną. Udogodnienie to obejmuje także wyświetlanie zdjęcia Paczkomatu®, w którym czeka przesyłka oraz wskazanie drogi na mapie do docelowej lokalizacji.

A czy Wy otwieracie skrytki za pomocą aplikacji?

  Źródło: InPost

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.