ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Procesor Xiaomi i Samsunga

Xiaomi i Samsung podejmują współpracę – celem jest wspólny procesor

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Xiaomi i Samsung najwyraźniej nawiązały współpracę w celu wyprodukowania nowego procesora. Obie firmy odbyły podobno do tej pory pięć spotkań dotyczących rozwoju SoC opartego na rdzeniach ARM Cortex-X2. Mowa tu o rdzeniach ze stosunkowo świeżej linii ARM, która jest dedykowana urządzeniom wysokiej wydajności, jak chociażby laptopy ARM. Pojedynczy rdzeń Cortex-X1 możemy znaleźć, chociażby w Snapdragonie 888, lub Exynosie 2100. 

Procesor Xiaomi i Samsunga z Cortex-X2

Procesor Xiaomi i Samsunga

Warto dodać, że ARM nie ogłosiło jeszcze Cortex-X2, który będzie reprezentantem architektury ARMv9. Zarówno ten rdzeń, jak i sama architektura mają mieć swoją premierę jeszcze w tym roku. Podobnie do partnerstwa między chińskim i południowokoreańskim gigantem technologicznym, Qualcomm ma również przyjąć nową architekturę v9 dla swoich nadchodzących flagowych SoC. Dodatkowo Samsung również wykorzysta te rdzenie w swoich procesorach. Z perspektywy Xiaomi może to być bardzo istotny ruch. Współpraca z Samsungiem znacznie przyśpiesza prace nad układem i uniezależnia firmę od technologii z USA. Biorąc pod uwagę, że Stany Zjednoczone mają giganta na swoim celowniku, tego typu zabezpieczenie jest koniecznością.

Zobacz też: Linux potrafi wybaczać – pokuta nie jest jednak prosta

Pamiętajmy jednak, że to tylko przeciek. Możliwe więc, że nie do końca można mu ufać. Z drugiej strony Xiaomi ma odpowiednią motywację, by się podjąć takich kroków, oraz kładzie coraz większy nacisk na produkcję własnych układów. Całość brzmi więc niezwykle wiarygodnie. To jednak zbyt mało, aby uznać te doniesienia za pewnik.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy