Inteligentne życie pozaziemskie wzbudza wiele emocji i działa na wyobraźnię. To by oznaczało, że nie tylko na Ziemi rozpoczął się proces zwany życiem, ale także gdzieś tam są istoty, które podobnie jak my pełne nadziei patrzą w gwiazdy. O ile mają oczy, a coś takiego jak poczucie nadziei zostało u nich wytworzone na drodze ewolucji. W końcu nie należy zakładać, że będą mieli podobną budowę, zestaw zmysłów, czy umysł do ludzkiego. Oczywiście o ile istnieją — a według wpisu chińskiej agencji kosmicznej istnieją na pewno. To jednak budzi spore wątpliwości.

Chiny odkryły kosmitów?

Chiny odkryły kosmitów?

Cała sprawa delikatnie mówiąc, śmierdzi. 24 kwietnia niezweryfikowane anglojęzyczne konto na Twitterze rzekomo należące do Chińskiej Narodowej Administracji Kosmicznej (CNSA) zamieściło tweet, w którym czytamy:

Z wielką ceremonią ogłaszamy potwierdzenie istnienia inteligentnego życia!

To, jak można się spodziewać, zaskoczyło i zdezorientowało wielu ludzi. Zacznijmy od tego, że konto CNSA_en na Twitterze nie jest zweryfikowane i nie zawiera etykiety organizacja rządowa Chin, którą Twitter zastosował do innych chińskich kont rządowych. To wskazuje, że może to nie być oficjalne konto, a dokładniej mówiąc, ktoś może się podszywać. Z drugiej jednak strony to wciąż jedynie poszlaka. Nie brakuje bowiem fałszywych kont uznanych za prawdziwe, i prawdziwych bez weryfikacji. Kolejną możliwością jest włamanie na konto organizacji, celowa próba siania dezinformacji lub… zwykły żart.

Zobacz też: Sklep Play szybciej zainstaluje Twoje aplikacje, bo… na raty

Żadne inne zweryfikowane anglojęzyczne chińskie konta rządowe nie retweetowały wiadomości, ani nie opublikowały niczego sugerującego, że takie ogłoszenie zostało oficjalnie dokonane. Dodatkowo Twitter, zwłaszcza anglojęzyczny, nie jest domyślnym miejscem czerpania informacji przez obywateli Chin. Oficjalne konto agencji na Weibo — które regularnie publikuje wiadomości — nie zamieściło podobnej rewelacji.

Źródło: SlashGear

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.