aplikacje

Sklep Play szybciej zainstaluje Twoje aplikacje, bo… na raty

2 minuty czytania
Komentarze

Aplikacje stale rosną i rosną, więc w niektórych przypadkach ich pobieranie i instalacja ze Sklepu Play może być uciążliwa. Szczególnie w miejscach, gdzie jakość Internetu nie jest idealna, możemy irytować się, że teoretycznie prosta gra lub program każą na siebie czekać zdecydowanie za długo. Google wytacza kolejne działo naprzeciw temu problemowi. Teraz aplikacje będą mogły być instalowane częściowo, co w sumie wpływa nie tylko na prędkość, ale i oszczędności transferu.

Sklep Play z instalowaniem aplikacji wyłącznie z najważniejszymi funkcjami

Wszystko sprowadza się do… sztucznej inteligencji i uczenia się tego, jak korzystamy z poszczególnych aplikacji. Oczywiście te będą musiały być odpowiednio wcześniej przygotowane, aby dało się wybierać z nich najważniejsze moduły. Wtedy podczas pobierania Sklep Play przygotuje odpowiedni plik instalacyjny, który pozwoli nam korzystać z gry lub programu w sposób taki, jaki teoretycznie będzie nam odpowiadał. Jako przykład często podawany jest Instagram. Podczas pierwszej instalacji dostaniemy głównie części związane z zakładaniem konta, znajdowaniem znajomych. Elementy powiązane z dodawaniem zdjęć lub oglądaniem relacji zostaną zainstalowane z czasem, gdy faktycznie zajdzie taka potrzeba. W ten sposób aplikacje nie tylko instalują się szybciej, ale mają szansę też działać lepiej, mniej zużywając pamięci operacyjnej.

Zobacz też: Czy plecki smartfona mają dla Was ogromne znaczenie podczas wyboru smartfona?

Aktualnie nie wiadomo, czy powyższe rozwiązanie pojawi się finalnie wraz z Androidem 12 lub po aktualizacji Sklepu Play. Aktualnie nowe rozwiązanie dostępne jest dla wybrańców, czyli to serwery decydują kto, jak i kiedy będzie mógł pobierać aplikacje na raty. Dajcie znać, czy u Was powyższa nowość już się pojawiła?

Źródło: Android Police, 9to5Google

Motyw