Do przedsprzedaży trafiły modele Sony Full Array LED BRAVIA XR X90J, czyli nowe telewizory od producenta. To urządzenia, które wyposażono w procesor Cognitive Processor XR, który ma przynosić rewolucyjne zmiany w tym, jak oglądamy treści na ekranach. Do tego sprzęty mają całkiem sensowne specyfikacje. Ile przyjdzie nam za nie zapłacić i gdzie możemy je już zamawiać?

Przedsprzedaż Sony LED BRAVIA XR X90J

Sony Full Array LED BRAVIA XR X90J

Zanim przejdziemy do tego, co mają do zaoferowania nowe telewizory od Sony, spójrzmy na ich ceny. Nie oszukujmy się, to jeden z ważniejszych czynników, jeżeli chodzi o zakup sprzętu. I to takiego, który ma nam posłużyć całe lata. To nie smartfon, który wymieniamy w momencie, kiedy skończy nam się umowa z operatorem. I to też trochę inny pułap cenowych, choć tutaj akurat Sony nie przesadziło z tym, ile za sprzęty trzeba zapłacić.

Z kwestii formalnych, to przedsprzedaż Sony LED BRAVIA XR X90J już wystartowała, ale zamówienia mają być realizowane po 9 maja tego roku. Warto więc wziąć to pod uwagę. Co ciekawe, urządzenia doczekały się też przeceny na start, więc decydują się na zakup sprzętu, można trochę oszczędzić. Obecnie dostępne są trzy wielkości (50 cali, 55 cali oraz 60 cali), a w późniejszym terminie do sprzedaży ma trafić jeszcze telewizor z ekranem o przekątnej 75 cali. Nie wiemy jednak, kiedy ten model pojawi się w sprzedaży. Tak prezentują się ceny poszczególnych modeli, które już można zamawiać.

Zobacz też: Kiedy zadebiutuje drugi sezon Wiedźmina na Netflix?

Co oferują nowe telewizory Sony

Sony Full Array LED BRAVIA XR X90J

Sprzęty oferują rozdzielczość 4K UHD (3840×2160 piskeli), a częstotliwość odświeżania ma wynosić 100 Hz. To też pierwsze telewizory od Sony, które mają obsługiwać standard łącza HDMI 2.1, czyli być przystosowane pod m.in. PlayStation 5. Nie zabrakło obsługi systemów Dolby Vision oraz Dolby Atmos i współpracy z asystentami głosowymi (Alexa oraz Google). Wyróżnikiem jest tutaj też procesor Cognitive Processor XR. Ten ma dzielić ekran na strefy oraz odnajdywać w nich „punkty koncentracji uwagi”. Wykorzystywane są do tego elementy Sztucznej Inteligencji, a dzięki temu następuje kompleksowa analiza danego obszaru. Ma to podnosić jakość obrazu w najważniejszych punktach, na które się patrzy, a jednocześnie całość jest spójna. Podobnie działać ma to z dźwiękiem, bo sygnał audio ma być przekształcany w dźwięk przestrzenny 3D. To wszystko ma dawać zupełnie nowe odczucia podczas przyswajania treści. Tak producent opisuje najważniejsze cechy nowych produktów w swojej ofercie.

Sony Full Array LED BRAVIA XR X90J
  • Procesor Cognitive Processor XR wykorzystuje wiedzę o ludzkim wzroku i słuchu, by całkowicie wciągnąć widzów w oglądanie ulubionych treści.
  • Połączenie precyzji panelu Full Array LED z technologiami XR Triluminos Pro i XR Contrast Booster zapewnia bardziej realistyczne obrazy z głębszą czernią i żywą jasnością.
  • Najnowsza technologia XR Motion Clarity kompleksowo analizuje dane, by zapewnić płynność akcji i jasny, wyraźny obraz.
  • Technologia interpolacji XR 4K nadaje sygnałom 2K jakość zbliżoną do 4K, dzięki czemu obraz staje się niesamowicie realistyczny i szczegółowy.
  • Zgodność z funkcjami standardu HDMI 2.1, takimi jak 4K 120 kl./s, zmienna częstotliwość odświeżania (VRR, Variable Refresh Rate)[ VRR wymaga aktualizacji wewnętrznego oprogramowania], automatyczny tryb małego opóźnienia (ALLM, Auto Low Latency Mode) i eARC.
  • Technologia Acoustic Multi-Audio i przetwarzanie sygnału audio zapewniają dźwięk idealnie dopasowany do akcji na ekranie.
  • Technologia Ambient Optimization z czujnikiem światła automatycznie dostosowuje obraz i dźwięk do miejsca oglądania.
  • Minimalistyczne wzornictwo w formie jednej płaszczyzny do maksimum powiększa ekran i zwęża ramkę, dzięki czemu uwaga widza skupia się na najważniejszym: obrazie.
  • Platforma Google TV zapewniająca szybki dostęp do treści, serwisów i usług.

Źródło: Sony informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.