Apple to bardzo popularna firma, która sprzedaje kilka typów produktów. Nie da się jednak ukryć, że charakterystycznym sprzętem tej marki są smartfony z rodziny iPhone. Dziś dowiedzieliśmy się, że już w przyszłym tygodniu gigant udostępni iOS 14.5 oraz iPadOS 14.5. Pierwsza aktualizacja trafi na iPhone’y, a druga naturalnie na iPady.

Premiera iOS 14.5 oraz iPadOS 14.5 coraz bliżej

iPhone 12 purpurowy

Apple pracuje w pocie czoła, aby stale ulepszać systemy operacyjne dostępne na swoich urządzeniach. Dlatego też nikogo nie powinien dziwić fakt, że aktualizacje iOS 14.5 oraz iPadOS 14.5 są już w drodze. Co prawda gigant z Cupertino nie podał dokładnej daty premiery tych uaktualnień, ale zdradził, że zostaną one udostępnione użytkownikom już w przyszłym tygodniu. To z kolei oznacza, że warto sprawdzać swoje iPhone’y i iPady od poniedziałku do niedzieli.

Zobacz także: Nowości od Apple – kolorowy iPhone 12, kolorowy iMac i… lokalizator

Aktualizacje będą dostępne przez OTA – jak zwykle w przypadku iPhone’ów i iPadów. iOS 14.5 i iOS 14.5 przyniosą całkiem sporo zmian i nowości. Wśród nich warto wspomnieć m.in. o wsparciu dla kontrolerów Xbox Series X oraz PlayStation 5, możliwości odblokowywania iPhone’ów z Face ID podczas noszenia maseczki, jeśli posiada się dodatkowo Apple Watcha i usprawnionej aplikacji Muzyka. Ponadto iOS 14.5 to minimalna wersja systemu, jaką wymaga do działania zaprezentowany wczoraj lokalizator AirTag. iOS 14.5 będzie domyślnie instalowany na fioletowym iPhonie 12, a iPadOS 14.5 – na iPadzie Pro 11 i iPadzie Pro 12.9.

Źródło: GSMArena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.