ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
flagowce Apple black week

Nowości od Apple – kolorowy iPhone 12, kolorowy iMac i… lokalizator

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Pora na wiosenne nowości od Apple, które zostały zaprezentowane na dzisiejszej konferencji. Wśród nich pojawiły się nowe komputery iMac czy tablet iPad Pro – oba sprzęty z chipem M1. Można powiedzieć, że dzisiejsza konferencja od Apple stała pod znakiem… kolorów. Było iście wiosennie, a to znalazło swoje odzwierciedlenie w kolorowych wersjach nowych sprzętów.

Nowości od Apple – purpurowy iPhone 12

iPhone 12 purpurowy

Zanim pokazano kilka nowych sprzętów, zaprezentowano nową wersją aplikacji Podcast. Program doczeka się sporego odświeżenia, a do tego dojdą jeszcze wersje z płatnymi subskrypcjami. Mieszkańcy Stanów Zjednoczonych będą mogli skorzystać z rodzinnego wariantu karty Apple Card. Oznacza to, że osoby powyżej 13 roku życia będą mogły współuczestniczyć w korzystaniu z karty. Wszystko w ramach jednego ekosystemu. Jeżeli chodzi o sprzęty, to tutaj na fanów Apple czekała pewna niespodzianka.

W ofercie producenta pojawi się bowiem purpurowy iPhone 12 oraz iPhone 12 Mini. Wersja nie będzie różniła się niczym od bazowych modeli, a po prostu pojawi się w nowej wersji kolorystycznej. Ta do sprzedaży ma trafić od 30 kwietnia, a za nowy kolor zapłaci się od 699 dolarów za wersję Mini lub od 799 dolarów za iPhone-a 12. Jeżeli więc komuś brakowało takiego właśnie iPhone-a, to może już zacierać ręce. Jak przedstawiają się ceny w Polsce? Od 3599 złotych za wersję Mini i od 4199 złotych za normalną.

Zobacz też: Oto samochód elektryczny, który korzysta z… HarmonyOS.

Apple AirTag

Apple AirTag

Zgubiliście kiedyś klucze? Każdemu się zdarza, ale Apple ma teraz w swojej ofercie coś, co ma ułatwić proces poszukiwania. Mały lokalizator Apple AirTag można przyczepić do kluczy czy czegokolwiek, czego nie chcielibyśmy zgubić. Następnie za pomocą aplikacji będziemy mogli trafić do zguby. Cena Apple AirTag ustanowiona została na 29 dolarów za sztukę. Jeżeli zdecydujemy się kupić od razu cztery urządzenia, zapłacimy za nie 99 dolarów. Ceny w Polsce? 159 złotych za sztukę, a za komplet 549 złotych.

Apple TV 4K

Apple TV 4K

W ofercie producenta nie zabraknie także odświeżanej przystawki do telewizora. Apple TV 4K oparta będzie na nowym chipie A12 Bionic, a do tego doszedł jeszcze przeprojektowany pilot. Całość ma działać szybciej, niż poprzednia generacja i pozwalać na wsparcie HDR przy 60 klatkach na sekundę. Do tego dojdzie jeszcze możliwość kalibracji obrazu z wykorzystaniem smartfona, co z pewnością będzie użyteczne. Nowy pilot doczekał się większej liczby przycisków i zdaje się być solidniej wykonany, niż wcześniej. Cena nie jest zbyt zachęcająca. Wersja z 32 GB na dane kosztuje bowiem 179 dolarów, a z 64 GB 199 dolarów. To oznacza, że mówimy o pułapie niebezpiecznie zbliżającym się do tysiąca złotych, jeżeli spojrzymy na ceny sprzętów Apple w Polsce. Te wynoszą bowiem odpowiednio 899 złotych i 999 złotych. Urządzenie w sprzedaży ma pojawić się 30 kwietnia.

iMac z procesorem M1

iMac 2021 M1

Nowa wersja komputera iMac przybywa nie tylko z nowym chipem M1 na pokładzie, ale także z nowymi wersjami kolorystycznymi. Tych będzie aż siedem, więc każdy będzie mógł wybrać taki kolor, jaki mu najbardziej pasuje. Dodatkowo urządzenie zostało ponoć solidnie odchudzone (grubość 11,5 mm), więc na biurku może prezentować się naprawdę zjawiskowo. Jednak nie o sam wygląd tutaj chodzi. Wyświetlacz ma przekątną 24,5 cala (Retina 4.5K, jasność do 500 nitów) i nie zabrakło kamery z 1080p. Na dane można będzie przeznaczyć 256 lub 512 GB, a jeżeli chodzi o RAM to pojawią się wersje z 8 lub 16 GB. Do komputera będzie można podłączyć jedną z trzech nowych klawiatur – Magic Keyboard, Magic Keyboard z Touch ID oraz Magic Keyboard wyposażoną w panel numeryczny. Zasilanie ma być na magnetycznym złączu, co ma ułatwić podłączanie oraz odłączanie sprzętu. Na pokładzie pojawią się także 4 gniazda USB czy złącza miniJack 3.5 mm. Nowy iMac z procesorem M1 wyposażony będzie także w 6 głośników i ma ważyć około 4,5 kg. Ceny zaczynają się od 1299 dolarów lub 1499 dolarów w zależności od wybranej wersji procesora. W Polsce ceny startują od 6 799 złotych. Do klientów komputery mają trafić w drugiej połowie maja.

iPad Pro z procesorem M1

iPad Pro 2021 M1

Apple konsekwentnie rozwija swoje portfolio o sprzęty wyposażone w ich autorski procesor. iPad Pro także doczekał się takiej wersji, która na dodatek może obsługiwać dostęp do sieci 5G. Urządzenie ma mieć nowy wyświetlacz Liquid Retina XDR o przekątnej 12,9 cala. Ta została wyceniona w Polsce na 5499 złotych, a model z ekranem 11 cali (Liquid Retina) zaczyna się od 3899 złotych. Nie zabrakło także Thunderbolta, co z pewnością zostanie docenione przez użytkowników.

Źródło: Apple

Sprawdź najnowsze wpisy