Discord blokuje NSFW na iOS

Discord przywraca niegrzeczne treści na iOS – wszystko dzięki luce w polityce Apple

2 minuty czytania
Komentarze

Jakiś czas temu Discord zablokował wszelkie niegrzeczne treści w aplikacji na iOS. Początkowo wiele osób nimi zainteresowanych obawiało się, że to samo czeka aplikację na Androida a w ostateczności całą platformę. Teraz jednak wiemy, że krok ten nie wynikał z nagłego przypływu pruderii w serwisie, a z nacisków Apple, które nie uważa ich za odpowiednie dla użytkowników iPhone. A przynajmniej uważa je za nieodpowiednie dla niektórych. 

NSWF wraca na Discorda

NSWF wraca na Discorda

Po zablokowaniu dostępu do wszystkich społeczności i serwerów NSFW na iOS. Wielu użytkowników i moderatorów nie było zadowolonych. Oddźwięk był na tyle znaczący, że w tym tygodniu Discord cofnął nieco zakaz. Użytkownicy aplikacji Discord na iOS mogą teraz korzystać z serwerów NSFW, o ile mają ukończone 18 lat. Jedyne serwery, które nadal są zakazane, to te, które koncentrują się na treściach pornograficznych. Podczas gdy te pozostaną całkowicie zablokowane w aplikacji iOS, użytkownicy nadal mają dostęp przez aplikację desktopową lub przeglądarkę internetową.

Aby zachować zgodność z polityką Apple, serwery oznaczone jako NSFW zostały zablokowane dla użytkowników iOS. 

— Poinformował serwis.

Apple chce mieć pewność, że jego iPhony i iPady pozostaną przyjazne rodzinie. Dlatego też ma ścisłe zasady dotyczące aplikacji App Store serwujących treści dla dorosłych. Niestety, na Discordzie, NSFW może być tak błahe, jak sprośne żarty, język lub inne łagodne treści. Kanały gier również są w dużej mierze oznaczone jako przeznaczone dla dorosłych.

Zobacz też: Sony przyznaje, że to była zła decyzja — sklep na PlayStation 3 i Vitę pozostanie otwarty

Zasady Apple dopuszczają takie przypadkowe treści NSFW, o ile aplikacja domyślnie je ukrywa, a w oprogramowaniu nie ma mechanizmu pozwalającego na ich usunięcie. Jednak wytyczne dla deweloperów zakładają, że użytkownicy mogą przeskoczyć ograniczenia, logując się za pośrednictwem strony internetowej. Discord wykorzystuje tę lukę, aby umożliwić użytkownikom zalogowanie się za pomocą aplikacji desktopowej lub internetowej. Gdy użytkownicy już przeskoczą przez blokadę, mogą wprowadzić swoje społeczności wyznaczone do NSFW za pomocą aplikacji na iOS. Jest to niewielka niedogodność, ale lepsze to niż bycie zablokowanym całkowicie.

Źródło: TechSpot

Motyw