Discord blokuje użytkownikom swojej aplikacji dla systemu iOS dostęp do serwerów oznaczonych jako niebezpieczne dla pracy (NSFW). Społeczności, które koncentrują się na tematach dla dorosłych lub zawierają głównie dojrzałe treści, znajdują się za bramką wiekową, więc użytkownicy poniżej 18 roku życia nie mają do nich dostępu. Teraz jednak wszyscy użytkownicy zostali całkowicie odcięci od tych serwerów w aplikacji na iPhone i iPada.

Discord blokuje NSFW na iOS

Discord blokuje NSFW na iOS

Nadal można uzyskać dostęp do serwerów NSFW na iOS za pośrednictwem przeglądarki internetowej urządzenia, choć funkcje są bardziej ograniczone. Jak zauważa Apple Insider, w zaktualizowanym komunikacie społecznościowym, w którym ogłoszono zmianę, nie wspomniano o powodach tego ruchu, w tym o tym, czy Apple poprosił Discorda o zablokowanie społeczności NSFW. Wydaje się jednak, że użytkownicy aplikacji na Androida nadal mogą uzyskać dostęp do tych serwerów.

Zobacz też: Uruchomienie Google Cloud Warszawa – technologia chmurowa otwiera się w Polsce

Discord podobno prowadził rozmowy potencjalnymi nabywcami, w tym z Microsoftem. Mowa jest o transakcji wartej ponad 10 miliardów dolarów. Wycinanie treści dla dorosłych może sprawić, że usługa czatu będzie bardziej akceptowalne dla potencjalnych nabywców. Trudno to jednak uznać za prawdziwą przyczynę takiej decyzji. W końcu usługa wciąż umożliwia wchodzenie na tego typu treści z innych urządzeń, oraz przeglądarki internetowej. Nie należy jednak wykluczać, że Discord jedynie zaczął od Apple, a domyślnie blokadą zostaną objęte wszystkie usługi. Wciąż czekamy na oficjalny komunikat firmy w tej sprawie, który mógłby wyjaśnić te nieścisłości.

Źródło: Engedget

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.